Սուրենյան. Փետրվարի 7-ից աստիճանաբար գնում ենք դեպի գարուն
«Փետրվարի 7-ից աստիճանաբար գնում ենք դեպի գարուն»,-ավետել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի փոխտնօրեն Գագիկ Սուրենյանը։
Կենտրոնի կանախատեսումների համաձայն, փետրվարի 6-7-ին հանրապետության առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում, փետրվարի 6-ին՝ 30-35մ/վ, փետրվարի 7-ին՝ 15-20մ/վ արագությամբ։
Շիրակում, Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց ձորի, Սյունիքի լեռնային գոտիներում, Գեղարքունիքում նշված օրերին սպասվում է գետնաբուք:
Երևանում փետրվարի 6-ին, 7-ի գիշերը հնարավոր է թույլ և կարճատև տեղումներ:  Փետրվարի 7-ի ցերեկը, 8-10-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։  Փետրվարի 6-ին սպասվում է քամու ուժգնացում` 14-18մ/վ արագությամբ։
Մարզերում փետրվարի  6-ին, 7-ի գիշերն առանձին շրջաններում սպասվում են թույլ և կարճատև տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ ձյան տեսքով։
Փետրվարի 7-ի ցերեկը, 8-10-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հարավարևմտյան 2-5 մ/վ, առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում, փետրվարի  6-ին՝ 30-35մ/վ, 7-ին՝ 15-20մ/վ արագությամբ։

Суренян: С 7 февраля постепенно движемся к весне
«С 7 февраля постепенно движемся к весне», – сообщает заместитель директора «Центра гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян на своей странице в Facebook.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр, 6-7 февраля в отдельных районах Армении прогнозируется усиление ветра: 6 февраля с порывами до 30-35м/с, 7 февраля – до 15-20 м/с.
В Шираке, Арагацотне, Котайке, Вайоц дзоре, в горных зонах Сюника, в Гегаркунике в указанные дни ожидается метель.
В Ереване 6 февраля, ночью 7 февраля возможны слабые осадки. Днем 7 февраля, 8-10 февраля прогнозируется погода без осадков. 6 февраля порывы ветра в армянской столице достигнут силы в 14-18м/с.
В областях Армении 6 февраля, ночью 7 февраля в отдельных районах ожидаются слабые и кратковременные осадки, в горных районах – в виде снега.