Շառլ Միշելը ողջունել է Բրյուսելում Երևանի հետ հանդիպումները շարունակելու Բաքվի հանձնառությունը
Եվրոպական խորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելը ողջունում է Ադրբեջանի հանձնառությունը վերսկսելու Բրյուսելյան գործընթացի շրջանակում ադրբեջանա-հայկական հարաբերությունների կարգավորման շուրջ հանդիպումները։ Այս մասին նա գրել է X սոցիալական ցանցի իր բլոգում։
«Ես ողջունում եմ Ադրբեջանի հանձնառությունը վերսկսելու Բրյուսելյան գործընթացի շրջանակում եռակողմ ձևաչափով հանդիպումները Հարավային Կովկասում կայունության և զարգացման հասնելու համար», - նշել է Միշելը։
Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայությունը նախօրեին հայտնել էր, որ հինգշաբթի օրը Եվրախորհրդի ղեկավարի նախաձեռնությամբ կայացած հեռախոսազրույցի ժամանակ Իլհամ Ալիևն ասել է, որ «Ադրբեջանը միշտ աջակցում է Միշելի նախաձեռնությամբ Բրյուսելում անցկացվող եռակողմ հանդիպումները»։

Мишель поприветствовал готовность Баку продолжать встречи с Ереваном в Брюсселе
Глава Евросовета Шарль Мишель приветствует приверженность Азербайджана возобновлению встреч по нормализации азербайджано-армянских отношений в брюссельском формате. Об этом он написал в своем блоге в соцсети Х.
«Приветствую приверженность Азербайджана к возобновлению трехсторонних встреч брюссельского процесса ради стабильного и процветающего Южного Кавказа», отметил Мишель.
Пресс-служба президента Азербайджана сообщила накануне, что в ходе телефонного разговора, состоявшегося в четверг по инициативе главы Евросовета, Ильхам Алиев заявил, что «Азербайджан всегда поддерживает трехсторонние встречи, проводимые в Брюсселе по инициативе Мишеля».