Երևանում հանրային տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման նախագիծը դուրս է բերվել ավագանու առաջիկա նիստի օրակարգից։ Այս մասին հայտնում է Երևանի քաղաքապետի տեղակալի պաշտոնը զբաղեցնող Սուրեն Գրիգորյանը։
«Միասնական տոմսային համակարգի ներդրմանն ուղղված ավագանու որոշման նախագիծը բավականին լայն քննարկումների առարկա է դարձել։
Ուրախալին այն է, որ քաղաքական շահարկումներից և բացահայտ ստից զատ՝ շատ զուսպ, քաղաքակիրթ և կառուցողական քննադատության ու հարցադրումների եմ հանդիպում, ինչի պայմաններում ինքս ինձ համար որոշել եմ հնարավորինս մի կողմ դնել այդ շահարկումները և ստահոդ աղմուկը՝ կենտրոնանալով այն խոսքի վրա, որի նպատակը ոչ թե ուղղակի ցեխ շպրտելն է, այլ իրապես ճիշտ և արդարացի որոշման հանգելը։
Ուզում եմ վստահեցնել, որ բոլոր հարցերը և կառուցողական քննադատությունը լրացուցիչ քննարկման և նախագծի ստուգաբանման առիթ են դարձել՝ հենց քաղաքապետարանի ներսում, ինչով պայմանավորված խնդրել եմ քաղաքապետին հարցը հանել առաջիկա ավագանու նիստի օրակարգից՝ նախագիծն ավելի համապարփակ քննարկելու և ավագանու քննարկմանը կրկին ներկայացնելու նպատակով»,-գրել է նա։
Հիշեցնենք, որ նախագիծը բազմաթիվ քննադատությունների արժանացավ ոչ միայն քաղաքացիների, այլև փորձագետների կողմից։

Вопрос о повышении цен на общественный транспорт снят с повестки заседания Совета старейшин Еревана
Проект повышения тарифов на проезд в общественном транспорте в Ереване снят с повестки дня ближайшего заседания Совета старейшин армянской столицы. Об этом написал на своей странице в соцсети Facebook заместитель мэра Еревана Сурен Григорян.
«Проект решения Совета старейшин Еревана, направленный на внедрение единой билетной системы, стал предметом широкого обсуждения.
Радует то, что, помимо политических спекуляций и откровенной лжи, встречаю и очень сдержанную, цивилизованную и конструктивную критику и вопросы. В этих условиях сам для себя решил максимально оставить в стороне эти спекуляции и основанную на лжи шумиху, сконцентрировавшись на мнениях, цель которых – прийти к верному и справедливому решению», – отметил он.
«Хочу заверить, что все вопросы и конструктивная критика послужили поводом для проведения дополнительного обсуждения и проверки проекта в самой мэрии. В связи с этим я попросил мэра снять этот вопрос с повестки предстоящего заседания Совета старейшин –для более всеобъемлющего обсуждения проекта, после чего он вновь будет представлен на рассмотрение Совета старейшин», – написал заместитель мэра Еревана Сурен Григорян.