Պայթյուն չի եղել, ծխահարվածներ կան․ ՆԳՆ-ն` Երևանում պահեստային տարածքում բռնկված հրդեհի մասին
Երևանի Թբիլիսյան խճուղում գտնվող պահեստային տարածքում բռնկված հրդեհի տարածումը կարճ ժամանակում կանխվել է, հրդեահաշիջման աշխատանքներ են տարվում։ Լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՆԳՆ մամուլի քարտուղար Նարեկ Սարգսյանը։
Նա նշեց, որ նախնական տվյալներով տուժածներ չկան, մեկ հրշեջ և մեկ քաղաքացի ծխահարվել են, առաջին բուժօգնություն է ցույց տրվել։
Ն.Սարգսյանն ասաց, որ քննությամբ կպարզվի հրդեհի բռնկման պատճառը։
«Համացանցում լուրեր կային տարածված, որ պայթյուն է եղել։ Նախնական տվյալներով, պայթյուն չի եղել»,- ասաց Ն. Սարգսյանը։
Նա նշեց, որ այն պահեստայիան տարածքում պահվում են տարբեր ապրանքներ՝ սննդամթերք, շինարարական ապրանքներ։
Ն. Սարգսյանը հայտնեց, որ հրդեհաշիջման աշխատանքներին մանսակցում է 16 մարտական հաշվարկ, 140 փրկարար ծառայողներ, նաև ոստիկաններ։
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 10-ին, ժամը 09:40-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևանի Թբիլիսյան խճուղում գտնվող պահեստային տարածքում: Ըտ նախնական տվյալների, հրդեհ է բռնկվել 25000 քմ մակերեսով պահեստի 6000 քմ հատվածում։

Взрыва не было, есть надышавшиеся дымом: МВД Армении – о крупном пожаре на складе в Ереване
Распространение огня, вспыхнувшего на территории склада на Тбилисском шоссе в Ереване, удалось предотвратить за короткие сроки, в настоящее время проводятся работы по тушению пожара. Об этом в беседе с журналистами сообщил пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саркисян.
Как он отметил, по предварительным данным, пострадавших нет, один гражданин и один пожарный надышались дымом, им оказана первая помощь.
По словам Саркисяна, причину пожара выявит следствие.
«В Сети появились сведения о взрыве. По предварительным данным, взрыва не было»,–  указал он.
На складе горят разные товары, в том числе продукты и строительные материалы.
Н. Саркисян сообщил, что в тушении пожара задействованы 16 боевых расчетов, 140 спасателей, а также полицейские.
Напомним, сигнал о возгорании поступил в национальный центр кризисного управления сегодня, 10 февраля, около 09:40.
«Пожар вспыхнул на складе на участке площадью 6 тыс. кв. м. Общая площадь склада, расположенного на Тбилисском шоссе, - 25 тыс. кв. м. В настоящее время ведется тушение пожара», – сообщила ранее Спасательная служба МВД Армении.