Վարդենիսցիները դադարեցրին բողոքի ակցիան և կդիմեն այլ միջոցների
Վարդենիսի բողոքի ակցիայի կազմակերպիչները բացեցին քաղաք մտնող ճանապարհը։ Նրանք հայտնեցին, որ երեկոյան Վարդենիսում հավաքվելու են և նամակ են պատրաստելու ԱԺ ուղարկելու համար։
Հիշեցնենք, որ Վարդենիսի և հարակից գյուղերի բնակիչները այսօր՝ փետրվարի 12-ին երկու անգամ փակել են դեպի քաղաք տանող գլխավոր ճանապարհը։
Նրանք բողոքում են Վարդենիսի և Ճամբարակի անձնագրային և վիզաների բաժնի գրասենյակը փակելու որոշման դեմ, ինպես նաև պահանջում էին հետ վերադարձնել նախկինում տեղափոխած զինկոմիսարիատը և դիահերձարանը։
Ակցիայի մասնակիցները հանդիպել էին Գեղարքունիքի մազպետ Կարեն Սարգսյանի հետ, որի պատասխանները գոհացուցիչ չեն եղել, այդ պատճառով էլ կրկին փակել էին ճանապարհը։

Жители Вардениса прекратили акцию протеста, рассмотрят другие методы
Жители Вардениса и соседних сел после встречи и разговора с губернатором Гегаркуникской области Армении Кареном Саркисяном сегодня снова перекрыли главную дорогу, ведущую в город. Ответы губернатора их не удовлетворили.
Жители Вардениса протестуют из-за решения о закрытии отделения паспортно-визового управления города, а также требуют возобновления работы перенесенных ранее в Мартуни военкомата и морга.
Позднее участники акции протеста в Варденисе открыли главную дорогу в город. Они сообщили, что вечером соберутся и составят письмо для отправки в НС Армении.