Քրեակատարողական ծառայողների ներգրավմամբ և պաշտոնեական դիրքի չարաշահմամբ զուգորդված` արգելված իրերի ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի շրջանակներում փետրվարի 11-ին՝ ժամը 09։40-ի սահմաններում, ԱՆ քրեակատարողական ծառայության կենտրոնական մարմնի օպերատիվ վարչության «Արմավիր» տարածքային բաժնի ծառայողները, իրացնելով ստացված օպերատիվ տեղեկությունները, բնակելի գոտում խուզարկության են ենթարկել նույն հիմնարկի անվտանգության ապահովման բաժնի առաջատար մասնագետ Խ․Մ․-ին։
ՔԿԾ հանրային կապերի բաժնից հայտնում են, որ խուզարկությամբ վերջինիս մոտից հայտնաբերվել է 3 բջջային հեռախոս՝ բաժանորդային քարտերով։
Ծառայողների կողմից տարված բացատրական աշխատանքների արդյունքում Խ․Մ․-ն խոստովանել է, որ հայտնաբերված հեռախոսներից մեկն իր սեփական օգտագործմանն է, իսկ երկուսը գումարի դիմաց պետք է փոխանցեր կալանավորված անձ Մ․Գ․-ին։

Armavir prison officer arrested
A security guard of the Armavir Penitentiary has been arrested for abuse of office, the Penitentiary Service of the Armenian Justice Ministry reported.
In a statement on Monday, the agency said that based on operational data, the Armavir prison officials inspected the security officer, identified only by his initials as H.M., on Sunday, at around 9։40am. As a result, three mobile phones were found in his possession.
The man confessed that one of the cell phones belonged to him, while the other two were to be passed on to prisoner M․G․ in exchange for a bribe.