Կրակոցները դեռ գիշերվա 3-ից սկսվել են ու տևել են մինչև լուսաբաց.  Ներքին Հանդի գյուղապետը մանրամասներ է հայտնել
09:15 13/02/2024
Կրակոցները դեռ գիշերվա 3-ից սկսվել են ու տևել են մինչև լուսաբաց. Ներքին Հանդի գյուղապետը մանրամասներ է հայտնել
ՀՀ ՊՆ-ն հայտնել է, որ այսօր ժամը 05:30-ից սկսած, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները հրաձգային զենքերից կրակ են բացել Ներքին Հանդի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով հայկական կողմը, նախնական տվյալներով, ունի 2 զոհ և վիրավորներ:
ArmLur.am-ի հետ զրույցում Սյունիքի մարզի Ներքին Հանդ վարչական շրջանի ղեկավար Խաչատուր Բաղդասարյանը քիչ առաջ հայտնեց, որ կրակոցները դեռ գիշերվա 3-ից սկսվել են ու տևել են մինչև լուսաբաց՝ 6-ը.
«Կրակոցները դիրքերի ուղղությամբ են եղել, բայց ոչ ինտենսիվությամբ, մեկ ուժեղ ձայներ էին լսվում, հետո՝ դադարում: Վիրավորների ու զոհերի մասին դեռ հստակ տեղեկություն չունեմ՝ ովքեր են»-ասել է նա:
Վարչական շրջանի ղեկավարը հայտնել է նաև, որ արդեն մոտ 40 րոպե հանգիստ է, կրակոցներ չեն լսվում:

Стрельба со стороны ВС Азербайджана в направлении позиций началась еще в 3 часа ночи. Руководитель Неркин Ханда сообщает подробности
Министерство обороны Армении сообщило, что 13 февраля, начиная с 05:30, подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия по армянским позициям, расположенным в районе Неркин Ханда в Сюникской области РА, в результате чего, по предварительным данным, с армянской стороны 2 погибших и раненые.
Руководитель административного района Неркин Ханд Сюникской области Армении Хачатур Багдасарян в беседе с ArmLur.am сообщил, что стрельба в направлении позиций началась еще в 3 часа ночи и продолжалась до рассвета – до 6 часов утра.
«Выстрелы производились в направлении позиций, стрельба не была интенсивной», – отметил Багдасарян. Конкретной информации по погибшим с армянской стороны у него нет.
Руководитель административного района Неркин Ханд сообщил также, что вот уже примерно 40 минут спокойно, выстрелов не слышно.