ՊՆ-ն հաստատեց. թշնամու կրակոցներից հայկական կողմն ունի 4 զոհ
Փետրվարի 13-ին Ներքին Հանդի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ կրակի հետևանքով հայկական կողմն ունի 4 զոհ և 1 վիրավոր (վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության, այս պահի դրությամբ կյանքին վտանգ չի սպառնում): Այս մասին հայտնում են պաշտպանության նախարարությունից՝ նշելով, որ զոհվածների անվանացուցակը կհրապարակի ավելի ուշ:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 13-ին՝ ժամը 05:30-ից սկսած, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հրաձգային զենքերից կրակ են բացել Ներքին Հանդի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Ավելի վաղ ՊՆ-ից հայտնել էին, որ թշնամու կրակի հետևանքով հայկական կողմը, նախնական տվյալներով,  ունի 2 զոհ և վիրավորներ։

Four Armenian soldiers were killed and another was wounded when their combat posts near the village of Nerkin Hand in Syunik Province came under Azerbaijani fire early on Tuesday, the Defense Ministry reported.
"On February 13, Azerbaijani armed forces' gunfire toward the Armenian combat positions near Nerkin Hand resulted in 4 killed in action and 1 wounded on the Armenian side," the ministry said in a statement.
The wounded serviceman's health condition is currently assessed as moderate, with no immediate threat to life.
"The Ministry of Defense will publish the list of the deceased at a later time," the statement said.