Երևանի ավագանու «Հանրային ձայն» խմբակցության անդամներ Անուշ Խուդավերդյանը և Անուշ Գինոսյանը դուրս են եկել «Հանրային ձայն» խմբակցության կազմից՝ պահպանելով Երևանի ավագանու անդամի իրենց լիազորությունները։ Ավագանու նիստում հայտարարեց քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
Նա նաև հայտարարեց, որ ԿԸՀ-ի արձանագրությունների համաձայն, Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» դաշինքից ընտրված և լիազորությունները վաղաժամկետ դադարած ավագանու անդամներ Նարինե Հայրապետյանի ու Սոնա Աղեկյանի մանդատները տրվել են Արմենակ Դանիելյանին և Սուսաննա Մելիքյանին:
Երևանի ավագանու «Ազգային առաջընթաց» կուսակցության ընտրական ցուցակից ընտրված և լիազորությունները վաղաժամկետ դադարած ավագանու անդամ Հայկ Մարությանի մանդատը տրվել է նույն կուսակցության ցուցակի հերթական հաջորդ թեկնածու Արամ Մանուկյանին:

Two members of the Yerevan City Council, Anush Khudaverdyan and Anush Ginosyan, have left the Public Voice faction, retaining their seats in the municipal council, Yerevan Mayor Tigran Avinyan announced on Tuesday.
At a meeting of the City Council, he also revealed that Armenak Danielyan and Susanna Melikyan had taken up the vacant seats in the council following the ouster of its two opposition Mother Armenia faction members Narine Hayrapetyan and Sona Aghekyan.
Hayk Marutyan, the leader of the National Progress party who was ousted from the municipal council by the ruling Civil Contract party’s coalition last week, has been replaced by Aram Manukyan.