Փաշինյանը Հայաստանը  վերածել է գեոպոլիտիկ բոմժի. Աշոտյան
ՀՀԿ փոխնախագահ, քաղբանտարկյալ Արմեն Աշոտյանը կալանավայրից պատասխանում է ֆեյսբուքյան օգտատերերի՝ իրեն ուղղված  հարցերին.
Քաղաքացի Կարեն Լեռնոյանը հարցրել է. «Պատերազմ է հասունացել, պարոն Աշոտյան, ի՞նչ գնահատականներ կտաք էս ամենին, ի՞նչ կարող ենք անել մենք էստեղ կանխելու համար նոր արհավիրքները»։
Արմեն Աշոտյանը պատասխանել է.
«2020 թվականի նոյեմբերի 9-ից հետո հայ ժողովուրդը չի կատարել նոր պատերազմները, նոր կորուստները, նոր զիջումները կանխելու ամենակարևոր քայլը՝ չի հեռացրել Նիկոլին և չի պատժել ահռելի մարդկային և տարածքային կորուստների մեղավորներին։ Ալիևը կմնա անպատիժ այնքան ժամանակ, որքան անպատիժ է Նիկոլը։
Իմ ողջ հարգանքով մեր սահմաններին կանգնած զինվորների հանդեպ, մենք չունենք Նիկոլի շնորհիվ ոչ ներքին, ոչ արտաքին անվտանգային գործուն մեխանիզմներ։ Սեփական բանակը կազմալուծելու, մեր տղերքի վրա մատ թափ տալուն զուգահեռ, Փաշինյանը վերածել է Հայաստանը գեոպոլիտիկ բոմժի՝ դիվերսիֆիկացիայի անվան տակ քանդելով հին պաշտպանական համակարգը և չստեղծելով նորը։
Հայաստանն ապագայի շանս կունենա միայն մեկ դեպքում․ եթե հայ ժողովուրդն իշխանազրկի Նիկոլ Փաշինյանին, ուստի փրկության բոլոր ճանապարհները տանում են դեպի Հանրապետության հրապարակ, հակառակ դեպքում՝ դեպի մոտակա գերեզմանախորշ»։

Никол Пашинян превратил Армению в геополитического бомжа – Армен Ашотян
Содержащийся под арестом зампредседателя Республиканской партии Армении (РПА), политзаключенный Армен Ашотян продолжает из УИУ отвечать на адресованные ему вопросы пользователей соцсети Facebook.
Карен Лерноян спросил Ашотяна: «Назревает война, г-н Ашотян: как вы все это оцените, как мы можем тут поступить, чтобы предотвратить новые бедствия?»
«После 9 ноября 2020 года армянский народ не предпринял самого важного шага для предотвращения новых войн, новых потерь, новых уступок: не отстранил Никола и не наказал виновников огромных человеческих и территориальных потерь. Алиев останется безнаказанным до тех пор, пока остается безнаказанным Никол.
При всем моем уважении к военным, несущим дежурство на наших границах, благодаря Николу у нас нет эффективных механизмов ни внутренней, ни внешней безопасности. Разваливая собственную армию, грозя пальцем собственным военным, Пашинян превратил Армению в геополитического бомжа, под видом диверсификации разрушая старую систему обороны и не создавая новую.
У Армении будет шанс на будущее только в одном случае: если армянский народ лишит власти Никола Пашиняна», – ответил Армен Ашотян.