Փաշինյանը Հայաստանը  վերածել է գեոպոլիտիկ բոմժի. Աշոտյան
ՀՀԿ փոխնախագահ, քաղբանտարկյալ Արմեն Աշոտյանը կալանավայրից պատասխանում է ֆեյսբուքյան օգտատերերի՝ իրեն ուղղված  հարցերին.
Քաղաքացի Կարեն Լեռնոյանը հարցրել է. «Պատերազմ է հասունացել, պարոն Աշոտյան, ի՞նչ գնահատականներ կտաք էս ամենին, ի՞նչ կարող ենք անել մենք էստեղ կանխելու համար նոր արհավիրքները»։
Արմեն Աշոտյանը պատասխանել է.
«2020 թվականի նոյեմբերի 9-ից հետո հայ ժողովուրդը չի կատարել նոր պատերազմները, նոր կորուստները, նոր զիջումները կանխելու ամենակարևոր քայլը՝ չի հեռացրել Նիկոլին և չի պատժել ահռելի մարդկային և տարածքային կորուստների մեղավորներին։ Ալիևը կմնա անպատիժ այնքան ժամանակ, որքան անպատիժ է Նիկոլը։
Իմ ողջ հարգանքով մեր սահմաններին կանգնած զինվորների հանդեպ, մենք չունենք Նիկոլի շնորհիվ ոչ ներքին, ոչ արտաքին անվտանգային գործուն մեխանիզմներ։ Սեփական բանակը կազմալուծելու, մեր տղերքի վրա մատ թափ տալուն զուգահեռ, Փաշինյանը վերածել է Հայաստանը գեոպոլիտիկ բոմժի՝ դիվերսիֆիկացիայի անվան տակ քանդելով հին պաշտպանական համակարգը և չստեղծելով նորը։
Հայաստանն ապագայի շանս կունենա միայն մեկ դեպքում․ եթե հայ ժողովուրդն իշխանազրկի Նիկոլ Փաշինյանին, ուստի փրկության բոլոր ճանապարհները տանում են դեպի Հանրապետության հրապարակ, հակառակ դեպքում՝ դեպի մոտակա գերեզմանախորշ»։

Opposition politician insists on Pashinyan’s ouster to save Armenia
Arrested opposition politician Armen Ashotyan insists on the ouster of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and his cabinet to stop new losses and save Armenia.
"After 9 November 2020, the Armenian people failed to take the key step to prevent new wars, losses and concessions. They did not unseat Nikol and did not hold accountable those responsible for colossal territorial losses and casualties. Aliyev will remain unpunished as long as Nikol is unpunished,” Pashinyan, the RPA deputy chairman, replied to a Facebook user’s question from prison on Monday.
He pointed to lack of effective domestic and foreign security mechanisms, accusing Pashinyan of “disbanding” the Armenian army.
“Pashinyan has turned Armenia into a geopolitical beggar, destroying the old defense system under the pretext of diversification and not creating a new one,” the oppositionist said.
“Armenia will have a chance to survive only if the Armenian people remove Nikol Pashinyan from power, thus all the roads to salvation are leading to Republic Square,” he stated.