Փարիզի կենտրոնում կբացվի Շառլ Ազնավուրի անվան այգին
Վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են՝ Տիկին Իդալգոն նշել է, որ մեծ ուրախությամբ է հյուրընկալում վարչապետին և ընդգծել իր շարունակական աջակցությունը Հայաստանին և հայ ժողովրդին: Քաղաքապետը տեղեկացրել է, որ այս տարվա սեպտեմբերին նախատեսվում է Փարիզի կենտրոնում բացել Շառլ Ազնավուրի անվան այգին, որտեղ կտեղադրվի նաև մեծանուն շանսոնյեի կիսանդրին:
Վարչապետ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ հյուրընկալության համար և նշել, որ ջերմությամբ է հիշում տիկին քաղաքապետի` Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանվածներին աջակցության առաքելությամբ Հայաստան կատարած այցը: Նիկոլ Փաշինյանը բարձր է գնահատել Անն Իդալգոյի ջանքերը` Հայաստանի և հայ ժողովրդի հետ կապված օրակարգերի ուղղությամբ:
Զրուցակիցները կարևորել են Երևանի և Փարիզի միջև համագործակցության զարգացումը, մասնավորապես, տրանսպորտի, շինարարության, զբոսաշրջության, մշակույթի ոլորտներում: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է տարբեր ուղղություններով Փարիզի քաղաքապետարանի հարուստ փորձը Երևանի հետ կիսելու անհրաժեշտությունը:
Անն Իդալգոն նշել է, որ Փարիզը պատրաստ է հետևողականորեն զարգացնել ու ամրապնդել փոխգործակցությունը Երևանի հետ, այդ թվում` միջազգային տարբեր հարթակների շրջանակում:

Парк имени Шарля Азнавура в центре Парижа планируется открыть в сентябре
Никол Пашинян провел встречу с мэром Парижа Анн Идальго. Подробности приводит пресс-служба правительства Армении.
Идальго отметила, что очень рада принять премьер-министра и подчеркнула свою постоянную поддержку Армении и армянскому народу. Мэр сообщила, что в сентябре текущего года планируется открыть парк имени Шарля Азнавура в центре Парижа, где также будет установлен бюст знаменитого шансонье.
Пашинян поблагодарил за теплое гостеприимство и отметил, что с теплотой вспоминает визит мэра Парижа в Армению с миссией поддержки вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха. Никол Пашинян высоко оценил усилия Анн Идальго в контексте вопросов повестки, касающейся Армении и армянского народа.
Собеседники подчеркнули важность развития сотрудничества между Ереваном и Парижем, в частности, в сферах транспорта, строительства, туризма и культуры. Никол Пашинян подчеркнул необходимость обмена богатым опытом мэрии Парижа с Ереваном в различных направлениях.
Анн Идальго отметила, что Париж готов последовательно развивать и укреплять сотрудничество с Ереваном, в том числе в рамках различных международных площадок.