Արմեն Բադալյան. Սա ոչ թե արևմտամետ քաղաքականություն է, այլ ընդգծված հակառուսականություն
«Հայաստանում արտահերթ ընտրությունների անցկացման որոշումն այս իշխանությունները չէ, որ կայացնում են, արևմուտքին եթե պետք լինի նոր խորհրդարան՝ նոր պատգամավորներով, ապա տեղի կունենա արտահերթ ընտրություններ»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում նման համոզմունք հայտնեց քաղտեխնոլոգ Արմեն Բադալյանը։
Նրա խոսքով, այս քաղաքական թիմը 2018-ին իշխանութան է եկել երեք հստակ նպատակով՝ Արցախը հանձնել Ադրբեջանին առանց հայերի, Զանգեզուրի միջանցքի ստեղծում, այդ հարցն այժմ հետաձգված է, Ռուսաստանի հետ բոլոր տեսակի հարաբերությունների խզում։
«ՀԱՊԿ-ի անդամակցության սառեցման վերաբերյալ վարչապետի հայտարարությունները տեղավորվում են երրորդ կետի տրամաբանության մեջ։ Հիմա արդեն երրորդ կետն իրականություն է սկսում դառնալ։  Հայաստանը սառեցնում է Ռուսաստանի հետ ռազմաքաղաքական միության շրջանակներում համագործակցությունը, ինչպես նաև ԱՊՀ հետ համագործակղությունը»,-ասաց քաղտեխնոլոգնը։
Նրա խոսքով, հենց այս տրամաբանության մեջ է տեղավորվում Ուկրաինայի նախագահ Վ. Զելենսկու այցը Հայաստան, որը հակառուսական ցուցադրական նշանակություն ունի, միաժամանակ կարող է խիստ բացասական դիտվել Ռուսաստանի կողմից։
«Իհարկե սա չի նշանակում, որ Հայաստանն աշխատում է  արևմտյան կառույցների հետ, մենք նման բան չենք տեսնում։ Հայաստանը վարում է ընդգծված հակառուսական քաղաքականություն, սա չպետք է շփոթել արևմտամետ քաղաքականություն չէ, սա հակառուսական քաղաքականություն է»,-ասաց նա։
Արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների, Սահմանադրության հնարավոր փոփոխությունների մասին՝ ձայնագրությամբ։

Армен Бадалян: Армения проводит не прозападную, а ярко выраженную антироссийскую политику
«Решение о проведении внеочередных парламентских выборов в Армении будет приниматься не действующими властями. Если Западу понадобится новый парламент с новыми депутатами, то в Армении будут проведены внеочередные выборы», – заявил в беседе с корреспондентом Panorama.am политтехнолог Армен Бадалян.
По его словам, эта политическая команда пришла к власти в Армении в 2018 году с тремя четкими целями: сдать деарменизированный Арцах Азербайджану, создать Зангезурский коридор (сейчас этот вопрос отложен), разорвать любые отношения с Россией.
«Заявления Никола Пашиняна о "заморозке" членства в ОДКБ укладываются в логику третьего пункта. Сейчас уже воплощают в жизнь третий пункт. Армения замораживает сотрудничество с Россией в рамках военно-политического союза, а также сотрудничество с СНГ», – сказал политтехнолог.
По его словам, в эту логику укладывается и возможный визит президента Украины Владимира Зеленского в Армению, имеющий смысл демонстративного антироссийского шага, при этом он может быть воспринят Россией крайне негативно.
«Конечно, это не означает, что Армения работает с западными структурами, ничего подобного мы не видим. Армения проводит ярко выраженную антироссийскую политику, это не следует путать с прозападной политикой, это антироссийская политика», – сказал Армен Бадалян.