Պեսկով. ՌԴ-ն հստակություն չունի ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու վերաբերյալ Հայաստանի դիրքորոշման հարցում
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն ասել է, որ ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու Հայաստանի դիրքորոշման հարցում դեռ հստակություն չկա։
«Ոչ, դեռ չի հայտնվել հստակություն։ Մենք բավականին հաճախակի շփումներ ունենք մեր հայ գործընկերների հետ։ Իհարկե, կհստակեցնենք, համապատասխան փաստաթղթերի հիման վրա ՀԱՊԿ-ի մասով նման ռեժիմ գոյություն չունի։ Մենք կշփվենք, մենք կպարզենք»,- լրագրողներին ասել է Պեսկովը:
Ավելի վաղ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ Երևանը սառեցնում է իր մասնակցությունը ՀԱՊԿ-ին։ Ավելի ուշ կազմակերպության քարտուղարությունից ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել են, որ չեն ստացել անդամակցությունը դադարեցնելու Երևանի դիմումը։

Kremlin spokesman Dmitry Peskov says that there is no clarity yet on Armenia's position on its withdrawal from the Russian-led Collective Security Treaty Organization (CSTO).
In an interview to France 24 last week, Prime Minister Nikol Pashinyan said Armenia had frozen its participation in the CSTO because the security bloc had failed the country.
"No, there is no clarity so far. We have quite frequent contacts with our Armenian partners here. Of course, we will seek clarity [on Pashinyan's statements]. Based on the relevant documents, there is no such regime in the CSTO plan," Peskov told reporters on Monday.