Սեպտեմբերյան մարտական գործողությունների հետևանքով181 զինծառայող զոհված է ճանաչվել
Սեպտեմբերյան մարտական գործողությունների հետևանքով181 զինծառայող զոհված է ճանաչվել, 11 զինծառայող՝ անհետ կորած
Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամից «Ազատությանը» տեղեկացրել են, որ արդեն հատուցում է տրամադրվել 12 շահառուների։ Վաղը ևս 52 շահառուներ կստանան 5 կամ 10 միլիոն դրամի միանվագ հատուցումներ, որից հետո կստանան իրենց հասանելիք ամսական վճարները։
Հիմնադրամից վստահեցնում են՝ դիմումները Պաշտպանության նախարարությունից ստանալուց հետո հնարավորինս արագ հատուցումներ կտրամադրեն ապահովագրության իրավունք ունեցող բոլոր շահառուներին։

В результате сентябрьской агрессии Азербайджана погибшим признан 181 военнослужащий
В результате агрессии Азербайджана в отношении Республики Арцах (НКР) 19-20 сентября 2023 года погибшим признан 181 военнослужащий, еще 11 военнослужащих числятся пропавшими без вести.
В Фонде страхования военнослужащих армянской службе радио «Свобода» («Азатутюн») сообщили, что уже выплачена компенсация 12 бенефициарам.
Завтра еще 52 бенефициара получат единовременные выплаты в размере 5 или 10 миллионов драмов, после чего будут получать причитающиеся им ежемесячные выплаты.
В фонде заверяют, что после получения заявлений от министерства обороны они в максимально сжатые сроки выплатят компенсации всем бенефициарам.