Չեմ մտածել այդ մասին, բայց անհավանական էլ չեմ համարում. Թունյանը՝ Զելենսկու Հայաստան այցի մասին
«Ես որպես պատգամավոր, խմբակցության անդամ այդ մասին տեղեկություն չունեմ, ենթադրում եմ, որ խմբակցության մյուս անդամները ևս»,-Աժ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՔՊ-ական պատգամավոր Բաբկեն Թունյանը՝ անդրադառնալով Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու Հայաստան այցի մասին լուրերին։
Հարցին՝ հավանական համարո՞ւմ է նրա այցը, նա նշեց, չի մտածել այդ մասին, բայց անհավանական էլ չի համարում։
Պատասխանելով հարցին՝ արդյո՞ք վտանգներ չի տեսնում այս մասով, Թունյանն ասաց.  «Ես ինձ դրա մասնագետը չեմ համարոմ, բնականաբար մտածելու տեղքի կարող է լինել, կարող է չլինել։
Ուկրաինայի նախագահը երկրի ընտրված ղեկավար է, և ինչպես մնացած երկրների նախագահները, եթե ինչ-որ հատուկ արգելք չկա, կարող է այցելել Հայաստան»։
Դիտարկմանը, որ սա կարո՞ղ է մեսիջ լինել ՌԴ-ին, քանի որ ամերիկյան կողմն է պնդում Զելենսկու այցը, Բ.Թունյանը նախ ասաց, որ դրա վերաբերյալ պաշտոնական որևէ հայտարարություն չի տեսել․  «Ամեն ինչի մեջ էլ կարելի է հակառուսական երանգ գտնել, եթե փնտրում եք, հակառուսական երանգներ կարող են գտնել  Հռոմի ստատուտի վավերացման հետ կապված, ցանկացած այլ որոշումների հետ կապված։ Քանի դեռ այդ մասին պաշտոնական հայտարարություն չկա, թույլ տվեք չմեկնաբանել»։

Не думал об этом, но невероятным тоже не считаю: Бабкен Тунян – о визите Зеленского в Армению
У меня нет информации относительно возможного визита президента Украины Владимира Зеленского в Армению, заявил в беседе с журналистами 26 февраля депутат Национального Собрания РА  от фракции правящей партии «Гражданский договор» Бабкен Тунян.
В ответ на вопрос, считает ли он вероятным визит Зеленского в Армению, Бабкен Тунян отметил, что не думал об этом, но невероятным тоже не считает.
Что касается того, не видит ли он угроз для нашей страны в связи с возможным визитом Зеленского в Ереван, депутат подчеркнул, что не считает себя большим специалистом в этой сфере.
«Я не хочу оценивать положительные или отрицательные последствия. Ведь президент Украины является избранным руководителем, как и лидеры других стран, если нет специального запрета, то он может посетить Армению», – сказал Б.Тунян.
На замечание о том, что визит украинского лидера в Армению может быть расценен как месседж РФ, поскольку на приезде Зеленского настаивает американская сторона, Б.Тунян обратил внимание на то, что каких-либо официальных заявлений об этом не было.
«По сути, антироссийские ноты можно найти во всем, если поискать. Антироссийские ноты можно обнаружить и в связи с ратификацией Римского статута, и по части любых других решений. Пока нет официального заявления о визите, позвольте воздержаться от комментариев», – добавил депутат.