«Հայաստանում նոր ընտրություններն անթույլատրելի են, դա պատասխանատվությունից փախչել է»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե իշխանությունը պատրաստվո՞ւմ է արտահերթ ընտրություններ անցկացնել։
Նա նշեց, որ Հայաստանի քաղաքացիներն արդեն իրենց ընտրությունը կատարել են, նման հարց չի քննարկվում ու չի քննարկվել։
«Մենք վերցրել ենք պատասխանատվություն, մինչև վերջ կտանենք։ Մենք առաքելություն ունենք՝ Հայաստան ու տարածաշրջան խաղաղություն բերելն է, դրանից հետո կգա ընտրությունների ժամանակը, մենք կներկայացնենք մեր տեսլականը, ընդդիմադիրներն՝ իրենց, ու Հայաստանի ժողովուրդը կրկին կգնա ազատ, արդար ընտրությունների ու կքվեարկի, կընտրի այն իշխանությանը, որին ճիշտ կգտնի»,- հայտարարեց ԱԺ նախագահը։

«Внеочередные выборы в Армении недопустимы, они станут бегством от ответственности», – заявил в беседе с журналистами 27 февраля спикер Национального Собрания Армении Ален Симонян, отвечая на вопрос, собираются ли власти проводить внеочередные парламентские выборы.
Симонян отметил, что граждане Армении уже сделали свой выбор, вопрос о проведении новых выборов не обсуждался и не обсуждается.
«Мы взяли на себя ответственность, будем нести ее до конца. У нас есть миссия – принести мир в Армению и регион. После этого наступит время выборов, мы представим свое видение, оппозиционеры – свое, а народ Армении снова пойдет на свободные и справедливые выборы, изберет ту власть, которую сочтет нужной», – указал спикер парламента Армении.