Անթալիայում Լավրովը բանակցություններ կվարի Թուրքիայի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը ժամանել է Թուրքիա՝ մասնակցելու մարտի 1-2-ը Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումին։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այցի ընթացքում Լավրովը բանակցություններ կվարի իր թուրք գործընկեր Հաքան Ֆիդանի հետ և կքննարկի հարցերի լայն շրջանակ, մասնավորապես՝ իրավիճակն Ուկրաինայում, Անդրկովկասում, պաղեստինա-իսրայելական հարցեր և այլն։
Բացի այդ, դիվանագիտական ֆորումի շրջանակում Լավրովը նախատեսված է հանդիպում Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարի հետ։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը նույնպես մասնակցելու է Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումին։

В Анталье у Лаврова запланированы встречи с главами МИД Турции и Азербайджана
Министр иностранных дел России Сергей Лавров прибыл в Турцию для участия в Анталийском дипломатическом форуме 1-2 марта, передает корреспондент РИА новости.
Как указали ранее в МИД РФ, в ходе визита министр проведет переговоры с турецким коллегой Хаканом Фиданом и обсудит с ним широкий круг тем, в частности ситуацию на Украине, в Закавказье, в палестино-израильских делах, сирийском и ливийском урегулировании.
Кроме того, на полях дипломатического форума у Лаврова запланированы двусторонние встречи с главами МИД Азербайджана, Киргизии, Узбекистана и королем Эсватини.
Ранее сообщалось, что министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян с 1 по 3 марта отправится с рабочим визитом в Анталью для участия в дипломатическом форуме.