Ռուբեն Ռուբինյան. Հայաստանը երբեք չի համաձայնել իր տարածքում միջանցք տրամադրել Ադրբեջանին
«Հայաստանը երբեք չի համաձայնել իր տարածքում միջանցք տրամադրել Ադրբեջանին»,- Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակներում  «Խաղաղությունը, զարգացումն ու կապվածությունը Հարավային Կովկասում» խորագրով պանելային քննարկման ասաց ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Թուրքիայի հետ հարաբերությունների կարգավորման հարցերով Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը։
«Ադրբեջանը շարունակում է օգտագործել «Զանգեզուրի միջանցք» տերմինը։ Հայաստանում Զանգեզուր չկա։ Հայաստանը երբեք չի համաձայնել Ադրբեջանին հասանելիություն տալ իր տարածքում գտնվող որոշ միջանցքների։
Մենք ցանկանում ենք ապաշրջափակել Հարավային Կովկասի հաղորդակցությունը մեր երկրների ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության հիման վրա»,- ասել է նա։

Armenia has never agreed to provide an extraterritorial corridor to Azerbaijan, Rubin Rubinyan, a deputy parliament speaker and Armenia’s special envoy for normalization talks with Turkey, said on Friday.
"Azerbaijan continues to use the wording “Zangezur corridor”. Armenia does not have Zangezur. Armenia has never agreed to give Azerbaijan access to any corridors inside its territory,” he told a panel discussion on the sidelines of the Antalya Diplomacy Forum in Turkey.
“We want to unblock the communications in the South Caucasus based on respect for the two countries’ sovereignty and territorial integrity," Rubinyan underscored.