Մարգարիտա Սիմոնյան. Հայաստանը հինգ տարուց չի լինի
«Նիկոլ Փաշինյանի ինքնասպան քաղաքականությունը տալիս է իր պտուղները, և հայերի գործն է դրանք քաղել»,-հայտարարել է  RT-ի գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանը։
Ելույթ ունենալով Ռուսաստանում անցկացվող Համաշխարհային երիտասարդական փառատոնի ժամանակ՝ Մարգարիտա Սիմոնյանն անդրադարձել է  Հայաստան իր մուտքի արգելքին՝ նշելով, որ դա ռուսատյացության ծովում մի կաթիլ է։
Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած կառավարության վարած քաղաքականությունը Սիմոնյանն ինքնասպանություն է որակել, ինչի հետևանքով հինգ տարի անց Հայաստանը չի լինի։
«Ի՞նչ պետք է անի Հայաստանի երիտասարդությունը։ Հայաստանի երիտասարդությունը պետք է հասկանա, որ Փաշինյանը  հայ ազգի դավաճան է,  նա Հայաստանը տանում է ոչնչացման»,-ասել է նա՝ ավելացնելով, որ Արցախի ճակատագիրը սպառնում է Հայաստանին։

Маргарита Симоньян: Если Пашинян останется, через 5 лет Армении уже не будет
Самоубийственная политика Никола Пашиняна приносит свои плоды. И пожинать их — армянам, уверена главред RT Маргарита Симоньян.
Выступая в ходе Всемирного фестиваля молодёжи в России, Маргарита Симоньян затронула вопросы, связанные с Арменией, куда ей запретили въезд.
Такую политику армянского кабмина, возглавляемого Николом Пашиняном, Симоньян назвала самоубийственной. Из-за этого, по её мнению, Армении не будет уже через пять лет.
«Что нужно вам сделать? Нужно прийти в себя. Что должна сделать молодёжь Армении? Молодежь Армении должна понять, что Пашинян – предатель армянского народа, он ведет Армению к полному уничтожению», – считает Маргарита Симоньян.
«Если он будет оставаться у власти, и молодежь Армении, а также взрослые люди Армении будут продолжать его поддерживать, то не будет никакой Армении в течение лет пяти. Как уже нет никакого Карабаха в том виде, в каком он был нужен армянам. И Армении не будет, вообще», — заявила она.