Միշուստինն Ադրբեջանում ստորագրելու է մի շարջ փաստաթղթեր
Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը սկսում է երկօրյա աշխատանքային այցը Ադրբեջան։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Կառավարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ այցի ընթացքում նա հանդիպումներ կունենա Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և այս երկրի վարչապետ Ալի Ասադովի հետ։ Բանակցությունների ընթացքում նախատեսվում է քննարկել ռուս-ադրբեջանական առևտրատնտեսական համագործակցության զարգացմանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվելու էներգետիկայի, տրանսպորտի, արդյունաբերական, մշակութային, հումանիտար և այլ ոլորտներում համատեղ նախագծերի խթանմանը։
Հանդիպումների և բանակցությունների արդյունքում կստորագրվեն մի շարք միջկառավարական և միջգերատեսչական փաստաթղթեր։

Визит Мишустина в Азербайджан: ожидается подписание нескольких документов
Премьер-министр России Михаил Мишустин начинает двухдневный рабочий визит в Азербайджан, передает ТАСС
Как сообщает пресс-служба российского правительства, в ходе визита он проведет встречи с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и премьер-министром этой страны Али Асадовым. В ходе переговоров планируется рассмотреть комплекс вопросов, связанных с развитием российско-азербайджанского торгово-экономического сотрудничества. Особое внимание при этом будет уделено продвижению совместных проектов в энергетической, транспортной, промышленной, культурно-гуманитарной и других областях.
Ожидается, что по итогам встреч и переговоров подпишут несколько межправительственных и межведомственных документов.