Միլլերն արձագանքել է Հայաստանի վերաբերյալ Լավրովի հայտարարություններին
«Լավրովը մեղադրել է Հայաստանին դեպի Արևմուտք գնալու համար, իսկ հետո խոստացել, որ պատասխան կլինի»,-ճեպազրույցի ժամանակ լրագրողներից մեկը դիմել է ԱՄՆ պետքարտուղարության խոսնակ Մեթյու Միլլերին և խնդրել արձագանքել։
Մինչ այդ Միլլերին հարց են ուղղել Մոլդովայի մասին. «Ռուսաստանը սաստկացրել է իր հռետորաբանությունը Մոլդովայի դեմ՝ ասելով, որ Արևմուտքը փորձում է ստանձնել Մոլդովայի ղեկավարությունը: Լավրովին արձագանք ունե՞ք»։
Ի պատասխան պետքարտուղարության խոսնակը նշել է՝ դա ակնհայտորեն ճիշտ չէ:
«Ես չեմ պատրաստվում ուղղակիորեն պատասխանել այդ հարցին, թեև մենք տեսնում ենք, որ Ռուսաստանի կառավարության նման հռետորաբանությունը ապակայունացնում է իրավիճակը տարածաշրջանում։ Հենց այդ պատճառով է, որ Ռուսաստանի հարևաններն անհանգստացած են Ռուսաստանի կառավարության սպառնալից հռետորաբանությամբ և սպառնալից գործողություններով։ Ռուսաստանի կառավարությունը բազմիցս ցույց է տվել, որ պատրաստ է ձեռնարկել գործողություններ հարևանների դեմ»,-ասել է Միլլերը։

U.S. State Department reacts to Lavrov's remarks on Armenia
U.S. Department of State spokesperson Matthew Miller has reacted to Russian Foreign Minister Sergey Lavrov’s statements on Armenia.
Speaking to reporters after attending the Antalya Diplomacy Forum, Lavrov accused Armenia of going towards the West and then promised response to the country.
"So I’m not going to respond directly to that question, although it’s the kind of – it’s the kind of rhetoric that we have seen the Russian Government make that is destabilizing to the region, and it’s why you’ve seen so many of Russia’s neighbors be concerned about threatening rhetoric and threatening actions that the Russian Government has shown over and over it is willing to take against its neighbors. And I’ll leave it at that," Miller told a press briefing on Monday.