Փաստաբան. Վազգեն Սաղաթելյանի դեմ Խաչատուր Սուքիասյանի հայցն ամբողջ ծավալով անհիմն է
«Հայաստանյան դատարաններից քաղաքացիական գործերով, որպես փաստաբան մասնակցելիս, ես միշտ բավականություն եմ ստանում՝ անկախ նրանից, թե ով է նախագահում»,- Խաչատուր Սուքիասյանն ընդեմ Վազգեն Սաղաթելյանի գործով դատական նիստի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց պատասխանողի փաստաբան Զարուհի Նախշքարյանը։
Անդրադառնալով քննվող գործին՝ նա  համոզմունք հայտնեց, որ հայցն ամբողջ ծավալով անհիմն է, որևէ դրվագով բավարար հիմնավորում չեն տեսնում։
«Ես իմ առարկությունները շարադրել եմ 16 էջում։ Դժվարանում եմ հիմա մի քանի նախադասությամբ ներկայացնել։ Ինչ վերաբերում է գնահատողական դատողություններին, ապա ժողովրդավար հասարակությունում յուրաքանչյուր անձ կարող է օգտվել իր՝ կարծիք հայտնելու իրավունքից ողջ ծավալով՝ անկախ այս կամ այն քաղաքական գործչի ցանկությունից»,-ասաց փաստաբանը։

Адвокат: Иск Хачатура Сукиасяна против Вазгена Сагателяна – совершенно необоснованный
«Участвуя в качестве адвоката в заседаниях судов в Армении по гражданским делам, я всегда получаю удовольствие, независимо от того, кто председательствующий судья», – сказал в беседе с журналистами после судебного заседания по делу «Хачатур Сукиасян против Вазгена Сагателяна» адвокат ответчика Заруи Нахшкарян.
Касаясь расследуемого в суде дела, она подчеркнула, что поданный против Вазгена Сагателяна иск – полностью необоснованный. По ее словам, она не видит достаточных обоснований ни по одному из эпизодов.
«Я изложила свои возражения на 16 страницах. Затрудняюсь сейчас представить что-то выборочно оттуда, лишь в нескольких предложениях. Что касается оценочных суждений, то в демократическом обществе каждый человек может использовать свое право выражать свое мнение в полной мере, независимо от желания того или иного политического деятеля», – сказала адвокат.