Կանայք ավելի դիվանագետ են, իսկ տղամարդիկ աթոռին նստում են ու տեղներից չեն ելնում. Մարտիության Երևան
Մարտի 8-ի՝ կանանց միջազգային տոնի առիթով հայ կանայք և տղամարդիկ կանանց առաջին հերթին մաղթում են՝ խաղաղ երկրում ապրել, ապա նոր՝ անսահման երջանկություն և անթիվ ուրախ օրեր։
«Խաղաղություն լինի, որ մեր մայրերը, քույրերը  միշտ ուրախ և երջանիկ լինեն, չոր աչքով մնան»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց մի քաղաքացի։
Տղամարդիկ կանանց նաև ցանկանում են՝ բախտ, ուրախություն, ժպիտ, բարություն ու մայրություն։
«Հավատում եմ՝ եթե աշխարհի քաղաքական գործիչները կանայք լինեին... կանայք ավելի դիվանագետ են, իսկ տղամարդիկ աթոռին նստում են ու տեղներից չեն ելնում։ Կանայք գիտեն անելիքը։ Ամենահաջողած ընտանիքներն այն ընտանիքներն են, որոնք կանայք են ղեկավարում։ Իմիջայլոց, ֆեմինիստ չեմ»։

Женщины, в отличие от мужчин, более дипломатичны: Ереван в праздник 8 Марта
8 Марта – в Международный женский день (International Women's Day) – мужчины и женщины в Армении желают мамам, женам, дочерям, бабушкам, подругам, в первую очередь, мирного неба и только потом безграничного счастья и как можно больше поистине счастливых мгновений.
«Пусть будет мир, чтобы наши мамы, сестры всегда были веселы и счастливы. И чтоб если слезы – то только от радости», – сказал в беседе с корреспондентом Panorama.am один из респондентов.
Мужчины желают женщинам также успехов, радости, улыбок, доброты и материнского счастья.
«Вот если бы миром правили женщины… Не зря же самые успешные семьи – те, в которых главными являются женщины. Женщины более дипломатичны… Кстати, я – не феминистка», – отметила одна из собеседниц Panorama.am.