Մոսկվայում ձերբակալել են 2 միլիոն ռուբլու կակաչների գողության մեջ կասկածվողին
Մոսկվայի ոստիկանության աշխատակիցները ձերբակալել են ավելի քան 2 միլիոն ռուբլի արժողությամբ կակաչների խմբաքանակի գողության մեջ կասկածվողին։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ ՆԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Իրինա Վոլկը, որի հայտարարությունը փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Ռուսաստանի Ներքին գործերի նախարարության Մոսկվա քաղաքի գլխավոր վարչության TiNAO-ի ներքին գործերի վարչության քրեական հետախուզության բաժնի աշխատակիցները ձերբակալել են Մոսկվայի մարզի մի բնակչի: Նա կասկածվում է կակաչների մեծ խմբաքանակ գողանալու մեջ»,-ասել է Վոլկը։
Նրա խոսքով՝ Արխանգելսկի մի գործարար կին գովազդ է հրապարակել՝ փնտրելով առաքիչ՝ Մոսկվա կակաչներ առաքելու համար։ Մի տղամարդ կապվել է նրա հետ և առաջարկել իր ծառայությունները: Այնուհետև գտել է ծաղիկներ տեղափոխող վարորդին, իսկ երթուղին անցնելուց հետո խաբեբահը փոխել է ուղարկման հասցեն։ Ներքին գործերի նախարարության ներկայացուցչի խոսքով՝ կնոջը պատճառված վնասը գերազանցել է 2 միլիոն ռուբլին։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ (ՌԴ ՔՕ 159-րդ հոդվածի 4-րդ մաս): Վոլկը ասել է, որ ապրանքը վերադարձվել է տիրոջը։
Մարտի 6-ին տեղեկություն էր տարածվել, որ անհայտ անձինք Դոմոդեդովոյում գողացել են «ԿամԱԶ» մակնիշի կակաչներով բեռնատարը։ Ոստիկանության տվյալներով՝ անհայտ անձինք գողացել են մեքենան, կակաչները բարձել այլ մեքենայի մեջ և դիմել փախուստի։

В Москве задержали подозреваемого в хищении тюльпанов на 2 млн рублей
Сотрудники столичной полиции задержали подозреваемого в хищении партии тюльпанов стоимостью более 2 млн рублей, возбуждено уголовное дело. Об этом ТАСС сообщила официальный представитель МВД России Ирина Волк.
"Сотрудники уголовного розыска УВД по ТиНАО ГУ МВД России по городу Москве задержали жителя Московского региона. Он подозревается в хищении крупной партии тюльпанов", - сказала она.
По словам Волк, архангельская предпринимательница разместила объявление о поиске экспедитора для доставки тюльпанов из Москвы. С ней связался мужчина, который предложил свои услуги. "Затем злоумышленник нашел водителя для перевозки цветов. После того как тот отправился по маршруту, аферист изменил адрес пункта назначения. Туда ничего не подозревавший водитель и отвез всю партию цветов. Ущерб, нанесенный женщине, превысил два миллиона рублей", - добавила представитель ведомства.
Возбуждено уголовное дело (ч. 4 ст. 159 УК РФ). Товар возвращен владелице. Обстоятельства произошедшего устанавливаются.