Իտալիայում ընթացող բռնցքամարտի օլիմպիական ընտրական մրցաշարում հերթական հաղթանակ տարան Գուրգեն Մադոյանն ու Նարեկ Մանասյանը
15:25 08/03/2024
Հայաստանը ներկայացնող բռնցքամարտիկները շարունակում են իրենց ելույթները մարտի 3-11-ը Իտալիայում կայանալիք բռնցքամարտի օլիմպիական աշխարհի առաջին ընտրական մրցաշարում։
71 կգ քաշային Գուրգեն Մադոյանը երկրորդ հաղթանակը տոնեց Օլիմպիական խաղերի ընտրական մրցաշարում։ Հայ մարզիկը այս անգամ ուժերը չափեց իսպանացի Սերխիո Մարտինեսի հետ և 4։1 հաշվով պարտության մատնեց նրան։
1/8 եզրափակչում նրա մրցակիցը կլինի ադրբեջանցի Սարխան Ալիևը։
Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է, որ Աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Նարեկ Մանասյանը (92 կգ) մեկնարկում մրցեց Դոմինիկյան Հանրապետության ներկայացուցիչ Դանիել Գուսմանի հետ և ջախջախիչ հաղթանակ տարավ։
Մարտի 3-11-ը Իտալիայի Բուստո Արսիցիո քաղաքում ընթանում է բռնցքամարտի օլիմպիական աշխարհի առաջին որակավորման մրցաշարը։ 670 մարզիկներ Իտալիայում կպայքարեն 2024 թվականին Փարիզում կայանալիք Օլիմպիական խաղերի 49 ուղեգրերի համար։ 28 քվոտա կբաշխվի տղամարդկանց և 21 քվոտա՝ կանանց միջև։ Քվոտա ունեցողների մեծ մասը կորոշվեն մարտի 10-ին և 11-ին։

Гурген Мадоян и Нарек Манасян одержали победу на очередных поединках на олимпийском отборочном турнире по боксу в Италии
15:06 08/03/2024
Представляющие Армению боксеры продолжают свои выступления на первом мировом олимпийском отборочном турнире по боксу 3-11 марта в Италии.
Гурген Мадоян (71 кг) отпраздновал свою вторую победу на олимпийском отборочном турнире. На этот раз армянский спортсмен соревновался с испанцем Серхио Мартинесом и победил его раздельным решением судей со счетом 4:1.
В 1/8 финала его соперником станет Сархан Алиев из Азербайджана.
Бронзовый призер чемпионата мира Нарек Манасян (92 кг) на старте соревновался с представителем Доминиканской Республики Даниэлем Гузманом и одержал уверенную победу, передает Федерация бокса Армении.
3-11 марта в итальянском Бусто-Арсицио проходит первый мировой олимпийский отборочный турнир по боксу.  670 спортсменов разыграют в Италии 49 путевок на Олимпийские игры-2024 в Париже. 28 квот будут распределены среди мужчин и 21 квота – среди женщин. Большинство обладателей квот определится 10 и 11 марта.