000 OO 00 համարանիշը գնել է Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանի հայրը
«Գոլդ» համարանիշների աճուրդը ավարտվեց 2024 թվականի փետրվարի 28-ին։ Ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ 7 համարանիշները վաճառվել են 156 մլն դրամով, այդ թվում է նաև բոլորի կողմից ցանկալի՝ 000 OO 00  համարանիշը։ Համարանիշները ձեռք է բերվել «Առանցք» ՍՊԸ-ի կողմից։
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ ուսումնասիրության արդյունքում ՀՀ Արդարադատության նախարարության իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրից տեղեկացանք, որ «Առանցք» ՍՊԸ-ն պատկանում է Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանի հորը` Գագիկ Սամվելի Առուշանյանին, ով ՍՊԸ-ի տնօրենն է։
Առուշանյանը «Հրապարակի» հետ զրույցում չի հերքել, որ համարանիշներն ինքն է գնել և հորդորել է այդ թեմայով հարցեր չուղղել իրեն։
Հարցին, թե ի՞նչ նպատակով է համայնքապետի հայրը որոշել գնել համարանիշը, պատասխանել է.
«Ձեզ ի՞նչ ա հետաքրքրում, ես ձեզ պատասխան չունեմ, ձեր ի՞նչ գործն ա»: Դուք Գորիսի համայնքապետի հայրն եք, սովորական մահկանացու չեք. «Հետո ինչ, որ Գորիսի համայնքապետի հայրն եմ: Դո՞ւք եք որոշում ես ինչ առնեմ, վերջ»։

The auction of expensive car license plates in Armenia, where 7 lots worth 156 million drams went under the hammer, ended on February 28.
Hraparak has revealed that the license plate number "000 OO 00" was purchased by Arantsk LLC.
Citing the data available on the State Register of Legal Entities of the Armenian Ministry of Justice, Hraparak reports that Arantsk LLC is owned by Gagik Arushanyan, the father of Goris Mayor Arush Arushanyan.
The man did not deny the acquisition when contacted by the news outlet, declining to answer any other questions.
"What are you interested in? I’m not going to answer your question. What is it to you?" he said in response to a question why he has bought the expensive license plate.