«Օսկարի» արժանացած ֆիլմում հայ հերոսը պատմում է Ադրբեջանի կողմից էթնիկ զտումների մասին
Լոս Անջելեսում կայացած «Օսկար»-ի 96-րդ մրցանակաբաշխությանը «Վերանորոգված վերջին խանութը»  (The Last Repair Shop)  ֆիլմը ճանաչվել է «Լավագույն կարճամետրաժ վավերագրական ֆիլմ»։  Ֆիլմի ռեժիսորներն են Բեն Փրուդֆութը և Քրիս Բաուերսը:
Ֆիլմի գործողությունները ծավալվում են Լոս Անջելեսում։ Այն պատմում է քաղաքի կենտրոնում գտնվող պահեստի մասին, որտեղ մի քանի նվիրյալ վարպետներ լավ վիճակում են պահում ավելի քան 80,000 ուսանողական երաժշտական գործիքներ:
«Վերանորոգման վերջին արհեստանոցը» ֆիլմի չորս հերոսներից մեկը հայ Սթիվ Բաղրամյանն է, ով 1980-ականների վերջին Ադրբեջանում ենթարկվել է էթնիկ զտումների։
«Ես իմացա, որ Սթիվը՝ ֆիլմի գլխավոր հերոսներից մեկը, անձամբ լարել է դպրոցի դաշնամուրները, որոնք ես նվագել եմ, երբ ես ուսանող էի», - ասում է Բաուերսը:

Документальный фильм о спасшемся от этнических чисток в Азербайджане армянине получил «Оскар»
На прошедшей в Лос-Анджелесе 96-й церемонии вручения призов американской киноакадемии лента «Последняя ремонтная мастерская» (The Last Repair Shop) получила «Оскар» в номинации «Лучший документальный короткометражный фильм» . Режиссерами проекта выступили Крис Бауэрс и Бен Праудфут.
«Последняя ремонтная мастерская» рассказывает о невзрачном складе в центре Лос-Анджелеса, где  горстка преданных своему делу мастеров поддерживает в хорошем состоянии более 80 000 студенческих музыкальных инструментов.
Один из четырех героев фильма – армянин Стив Баграмян, подвергшийся этническим преследованиям в Азербайджане в конце 1980-х годов.
«Я узнал, что Стив, один из главных рассказчиков в фильме, лично настраивал школьные фортепиано, на которых я играл, когда учился», – рассказал ранее Бауэрс.