Միակ լավագույն տարբերակը դա է. ԿԳՄՍ փոխնախարարը՝ Կոնսերվատորիայի տեղափոխության մասին
«Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիան չի փակվում։ Այդքան բան»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում վստահեցրեց  ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը։
Նա ընդգծեց՝ ոչ մեկ չի կարող պատկերացնել, որ Կոնսերվատորիան կարող է փակվել։
Հարցին՝ լինելով Կոնսերվատորիայի շրջանավարտ, իր համար ընդունելի՞ կլինի Կոնսերվատորիայի տեղափոխությունը Ակադեմիական քաղաք, փոխնախարարը պատասխանեց. «Մեզ համար  ընդունելի միակ տարբերակն այն է, որ ամեն ինչ լավանա՝  դասավանդումը, պայմանները պրոֆեսորական կազմի, ուսանողների համար։ Միակ լավագույն տարբերակը դա է։ Եթե լավանա, ուրեմն լավ է»։
Ճշտող հարցին՝ այսինքն դեմ չե՞ք, Դանիել Դանիելյանը պատասխանեց. «Ես ինքս բաց եմ ցանկացած մետքի, եթե պետք է լավացնի, համակարգը բարելավի ու Կոնսերվատորիայի այնպիսի կառույց ունենանք, որը բավարարում է բոլորիս»։

Наилучший вариант: замминистра – о переносе Консерватории в академгородок
«Ереванская государственная консерватория имени Комитаса не закрывается. Столько», – заверил в беседе с корреспондентом Panorama.am заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Республики Армения Даниел Даниелян.
Он подчеркнул: никто не может себе даже представить, что Консерватория может быть закрыта.
На вопрос, приемлем ли для него, как для выпускника Консерватории, перенос вуза в академгородок, замминистра ответил: «Единственный приемлемый для нас вариант – улучшить все: преподавание, условия для профессорско-преподавательского состава и студентов. Это единственный, наилучший вариант. Если станет лучше, то это хорошо».
На уточняющий вопрос о том, означают ли его слова, что он – не против, Даниел Даниелян указал: «Я сам открыт для любых идей, если они обеспечат совершенствование системы».