Բարբաջանք է. Քաղաքացիները՝ Նիկոլ Փաշինյանի ասուլիսի մասին
Նիկոլ Փաշինյանը երեկվա ասուլիսում բազմաթիվ հայտարարություններ հնչեցրեց, որոնք մեղմ ասած, խիստ մտահոգիչ են։
Տավուշի մարզի գյուղերի, այսպես կոչված անկլավների մասին խոսելիս նա մասնավորապես ասաց.
«Ասվում է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը պատրաստվում է Տավուշի գյուղեր հանձնել Ադրբեջանին։ Երբեք, ոչ մի քննարկման ժամանակ խոսք չի եղել  և չի կարող լինել Տավուշի մարզի որևէ գյուղ հանձնելու մասին։ Երբ ադրբեջանական մամուլում բարձրաձայնվում են գյուղերի անուններ, Հայաստանի Հանրապետությունում երբեք այդպիսի անուններով գյուղեր չեն եղել ոչ միայն  խորհրդային ժամանակներում, նաև դրանից հետո»։
Panorama.am-ը հարցում անցկացրեց փողոցում՝ քաղաքացիներից հետաքրքրվելով, արդյոք նրանք հետևե՞լ են մամուլի ասուլիսին, ի՞նչ են հասկացել, Հայաստանը պատրա՞ստ է թշնամուն հանձնել Տավուշի գյուղերը, ո՞րը պետք է լինի հասարակության արձագանքը։
Քաղաքացիներից շատերը նշեցին, որ Փաշինյանի ձայնը լսել, նրան տեսնել չեն կարողանում.
«Փաշինյանի անունը որ տալիս եք, արդեն... էն որ ասում է..., հնարավո՞ր է իրեն լսել, իր նյարդն ու առողջությունը չունենք»։
«Իրեն ընդհանրապես չենք լսում»։
«Էն որ ինքը պատրաստ է ամեն ինչ տալ, դրանում կասկած չկա, այնպես որ Փաշինյանին լսելու կարիք չկա, ինքը պատրաստ է ամեն ինչ տալ հանուն իր աթոռի։ Այո, տալու է»։

Speaking about Azerbaijan’s renewed demands for Armenia to withdraw from four villages in Tavush Province, Pashinyan noted: "The names of the villages being circulated in the Azerbaijani media have never existed in the territory of the Republic of Armenia, neither in the Soviet nor in the post-Soviet periods."
Panorama.am conducted a survey in Yerevan on Wednesday, asking the respondents whether they watched Pashinian's press conference, whether or not they believed the Armenian authorities were planning to cede Tavush villages to Azerbaijan, what conclusions they drew from the PM’s statements and how the public should react to them.
Many of those interviewed noted that they were reluctant to listen to Pashinyan.
"We didn’t understand any of his statements. He was talking rubbish. I don't know what happens to me when you say his name... Is it possible to listen to him? You need steady nerves for it,” a responded said.
"We don't listen to him at all,” another added.
"It’s beyond doubt that he's ready to surrender everything [to Azerbaijan]. There's no need to even listen to him. He's willing to give up everything just to remain in power,” a man said.