Բարբաջանք է. Քաղաքացիները՝ Նիկոլ Փաշինյանի ասուլիսի մասին
Նիկոլ Փաշինյանը երեկվա ասուլիսում բազմաթիվ հայտարարություններ հնչեցրեց, որոնք մեղմ ասած, խիստ մտահոգիչ են։
Տավուշի մարզի գյուղերի, այսպես կոչված անկլավների մասին խոսելիս նա մասնավորապես ասաց.
«Ասվում է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը պատրաստվում է Տավուշի գյուղեր հանձնել Ադրբեջանին։ Երբեք, ոչ մի քննարկման ժամանակ խոսք չի եղել  և չի կարող լինել Տավուշի մարզի որևէ գյուղ հանձնելու մասին։ Երբ ադրբեջանական մամուլում բարձրաձայնվում են գյուղերի անուններ, Հայաստանի Հանրապետությունում երբեք այդպիսի անուններով գյուղեր չեն եղել ոչ միայն  խորհրդային ժամանակներում, նաև դրանից հետո»։
Panorama.am-ը հարցում անցկացրեց փողոցում՝ քաղաքացիներից հետաքրքրվելով, արդյոք նրանք հետևե՞լ են մամուլի ասուլիսին, ի՞նչ են հասկացել, Հայաստանը պատրա՞ստ է թշնամուն հանձնել Տավուշի գյուղերը, ո՞րը պետք է լինի հասարակության արձագանքը։
Քաղաքացիներից շատերը նշեցին, որ Փաշինյանի ձայնը լսել, նրան տեսնել չեն կարողանում.
«Փաշինյանի անունը որ տալիս եք, արդեն... էն որ ասում է..., հնարավո՞ր է իրեն լսել, իր նյարդն ու առողջությունը չունենք»։
«Իրեն ընդհանրապես չենք լսում»։
«Էն որ ինքը պատրաստ է ամեն ինչ տալ, դրանում կասկած չկա, այնպես որ Փաշինյանին լսելու կարիք չկա, ինքը պատրաստ է ամեն ինչ տալ հանուն իր աթոռի։ Այո, տալու է»։

«Ахинея»: граждане – о пресс-конференции Никола Пашиняна
12 марта в правительстве Республики Армения состоялась пресс-конференция Никола Пашиняна. Последний озвучил ряд заявлений, которые, мягко говоря, являются тревожными.
Говоря о так называемых анклавах в Тавушской области Армении, Пашинян в частности отметил:
«Говорится о том, будто Республика Армения готовится сдать Азербайджану села Тавуша. Никогда, ни в одном из обсуждений речи не шло и не может идти о сдаче какого-либо села Тавушской области.В азербайджанских СМИ приводятся топонимы сел: населенных пунктов с такими наименованиями в Республике Армения никогда не существовало – ни в советский, ни в постсоветский периоды».
Корреспондент Panorama.am провела опрос на улицах Еревана, поинтересовавшись у респондентов: следили ли они за пресс-конференцией Пашиняна? К какому выводу после озвученных заявлений пришли – готова ли Армения сдать Азербайджану села в Тавуше? Какой должна быть реакция общества?
Многие из опрошенных отметили, что они не могут ни видеть, ни слушать Пашиняна:
«Не знаю, что со мной случается, когда произносите его имя… Разве возможно его слушать? Ни у кого нет ни нервов, ни здоровья».
«Мы его вообще не слушаем».
«То, что он готов сдать все – вне всякий сомнений. Даже нет нужды его слушать. Он готов сдать все, лишь бы сохранить свое кресло. Да, сдаст».