Կոնսերվատորիան տեղափոխելն աբսուրդի ժանրից է. օպերային երգիչ Հայկ Տիգրանյան
«Ես դեմ եմ, որ Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիան միացվի այլ բուհի, Կոնսերվատորիան  հենց ինքը Կոնսերվատորիա է»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց օպերային երգիչ Հայկ Տիգրանյանը։
Նա նշեց, որ աշխարհի բարձրակարգ երկրներում կոնսերվատորիաները գտնվում են  մայրաքաղաքներում որպես առանձին կոնսերվատորիաներ։
«Միգուցե բացվի ինչ-որ բուհ,  այնտեղ լինի նաև մասնաճյուղ, բայց Կոնսերվատորիան տեղափոխելն աբսուրդի ժանրից է, դեմ եմ, իմ կոլեգաների կողքին եմ։ Չեմ պատկերացնում՝ ինչ է նշանակում Կոնսերվատորիան տեղափոխել, միացնել ինչ-որ բուհի»,- ասաց Հայկ Տիգրանյանը։
Նա համոզված է, որ Կոնսերվատորիայի ուսանողների, դասախոսների պայքարն արդյունք կտա. «Երաժշտի, արտիստի ձայնը բարձր է, միշտ լսելի է լինում»։

Opera singer Hayk Tigranyan has deplored the Armenian government’s "absurd" proposal to move Yerevan Komitas State Conservatory to the Academic City and merge it with other art universities.
Speaking with Panorama.am on Wednesday, the artist highlights the conservatories in the major countries of the world are located in their capitals.
“A university could open to house its branch, but the relocation of Yerevan Conservatory is something absurd. I stand with my colleagues,” he underlined.
The singer believes the struggle of the Conservatory professors and students against it relocation and merger will be successfull.