Կոնսերվատորիան տեղափոխելն աբսուրդի ժանրից է. օպերային երգիչ Հայկ Տիգրանյան
«Ես դեմ եմ, որ Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիան միացվի այլ բուհի, Կոնսերվատորիան  հենց ինքը Կոնսերվատորիա է»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց օպերային երգիչ Հայկ Տիգրանյանը։
Նա նշեց, որ աշխարհի բարձրակարգ երկրներում կոնսերվատորիաները գտնվում են  մայրաքաղաքներում որպես առանձին կոնսերվատորիաներ։
«Միգուցե բացվի ինչ-որ բուհ,  այնտեղ լինի նաև մասնաճյուղ, բայց Կոնսերվատորիան տեղափոխելն աբսուրդի ժանրից է, դեմ եմ, իմ կոլեգաների կողքին եմ։ Չեմ պատկերացնում՝ ինչ է նշանակում Կոնսերվատորիան տեղափոխել, միացնել ինչ-որ բուհի»,- ասաց Հայկ Տիգրանյանը։
Նա համոզված է, որ Կոնսերվատորիայի ուսանողների, դասախոսների պայքարն արդյունք կտա. «Երաժշտի, արտիստի ձայնը բարձր է, միշտ լսելի է լինում»։

Это абсурд: оперный певец Айк Тигранян – о переносе Консерватории в академгородок
«Я против того, чтобы Ереванская государственная консерватория имени Комитаса была объединена с другим вузом», – заявил в беседе с корреспондентом Panorama.am оперный певец Айк Тигранян.
Он отметил, что в ведущих странах мира консерватории расположены в столицах – как отдельные учреждения.
«Может быть, откроется какой-то вуз, где будет представлен также филиал Ереванской консерватории. Но перенос консерватории в академгородок – абсурд. Я против, в этом вопросе я рядом со своими коллегами. Я не представляю: что значит переносить консерваторию, объединить ее с каким-то другим вузом?» – сказал Айк Тигранян.
Он убежден, что борьба студентов и преподавателей консерватории принесет результаты: «Голос музыканта, артиста громок, его всегда слышно».