«Այսօր երեկոյան ժամերից մտնում ենք տեղումնառատ փուլ»,-այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։
Կենտրոնից ավելի վաղ հայտնել են, որ Երևանում մարտի 15-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 15-ի երեկոյան ժամերին, 16-17-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև։
Մարտի 18-19-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև։
Մարզերում մարտի 15-ի ցերեկը, 17-ին առանձին շրջաններում, 16-ին, 18-ին, 19-ին շրջանների զգալի մասում, սպասվում են տեղումներ, լեռնային գոտիներում՝ թաց ձյան տեսքով։ Մարտի 15-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հարավարևմտյան 2-5մ/վ, մարտի 15-17-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 14-17մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 15-ին աստիճանաբար կբարձրանա ևս 2-4 աստիճանով, 16-ի ցերեկը կնվազի 3-5 աստիճանով։

Жителей Армении ждет богатый на осадки период
Погода в Армении взяла курс на тепло: температура воздуха по всей стране днем 14 марта, 15 марта постепенно поднимется еще на 2-4 градуса. Правда, потепление будет сопровождаться осадками.
На территории Армении днем 15 марта, 17 марта – в отдельных районах республики, 16, 18 и 19 марта в большинстве областей прогнозируются осадки, в горных зонах – в виде мокрого снега.
В Ереване кратковременные дожди прогнозируются в вечерние часы 15 марта, 16-17 марта (время от времени).
«С вечера 15 марта нас ждет богатый на осадки период», – написал заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян.