«Ուրարտուի» 3 ֆուտբոլիստ հրավիրվել է հայաստանի Մ-21 տարեկանների հավաքական
Մարտի 17-ից 26-ը Հայաստանի մինչև 21 տարեկանների հավաքականը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիայում ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի։
«Ուրարտուից» Հայաստանի երիտասարդական հավաքական են հրավիրվել հարձակվող Գևորգ Տարախչյանը և պաշտպաններ Խարիտոն Այվազյանն ու Էրիկ Սիմոնյանը։
Ֆուտբոլային ակումբից հայտնում են՝ մեր ընտրանին ՈՒԵՖԱ-ի Եվրոպայի 2025թ․ Մ-21 առաջնության որակավորման փուլի շրջանակում նախ Մոնտենեգրոյում կմրցի տեղի հավաքականի հետ, այնուհետև Երևանում՝ Արմավիրի քաղաքային մարզադաշտում կընդունի Ռումինիայի Մ-21 տարեկանների հավաքականին։
Պոդգորիցայում հանդիպումը կայանալու է մարտի 22-ին, ժամը 18։00-ին, իսկ Ռումինիայի հետ հանդիպումը՝ մարտի 26-ին՝ 15։00-ին։

3 футболиста клуба «Урарту» вызваны в сборную Армении до 21 года
С 17 по 26 марта сборная Армении U-21 проведет учебно-тренировочный сбор в Техническом центре-академии ФФА.
Как сообщают из клуба, в молодежную сборную Армении из «Урарту» были приглашены нападающий Геворг Тарахчян и защитники Харитон Айвазян и Эрик Симонян.
Добавим, что в рамках отборочного раунда чемпионата Еворпы Д-21 наша команда в первом матче встретится со сборной Македонни Д-21 в Подгорице, а во втором матче сборная Армена Гюлбудагнца в городсом стадионе Армавира примет сборную Румынии Д-21. Матч в Монтенегро состоится 22-го марта в 18:00, а матч с Румынией - 26-го марта в 15:00.