«Բանուկ փողոցում բացել են մեքենաս ու գողացել համակարգիչս: Երևանի կենտրոնում, առանց վնասելու մեքենան»,-ահազանգում է 24news.am լրատվական կայքի տնօրեն Նարեկ Գալստյանը։
Ավելի ուշ նա մանրամասնել է.
Սարյանում երբ կայանել եմ, համակարգիչս իր պայուսակով եղել է մեքենայի մեջ: Այսինքն, տարել են այս ընթացքում, դուռը բացել են առանց մեքենան վնասելու:
Իսկ դա հնարավոր է, եթե որսում են մեքենայի բանալիի հաճախականությունը: Մեքենայից որևիցե այլ բան չեն տարել: Հիմա ոստիկանությունում հաղորդում եմ տալիս, բայց առնվազն տարօրինակ է, որ Կենտրոնում՝ այսքան կամերաների առկայության դեպքում, նման բան է տեղի ունենում: Հետևությունները հստակ են, իմ կարծիքով պատահական չի այս ամենը:
Մնացյալը՝ տեսնենք»։
Արձագանքելով տեղի ունեցածին՝ քաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը գրել է.
«Փաստորեն հիմա էլ Նարեկի համակարգիչ են գողացել, ընդ որում, դուռը բացել են առանց մեքենան վնասելու: Մեքենան մեծ հաշվով չեն թալանել, տարել են միայն համակարգիչը: Կարծում եմ՝ մեկնաբանություններն ավելորդ են. նման բան հնարավոր է միայն «ժողովրդավարության օազիսում», որն ինդետիֆիկացվում է անգրագետ մի ֆյուրերիկի հետ»։

В центре Еревана из машины украли компьютер директора новостного сайта 24news.am Нарека Галстяна. О краже сообщил сам Галстян на своей странице в социальной сети Facebook.
Когда я парковался на Сарьяна, портфель с ноутбуком был в машине, то есть его похитили в течение этого времени. Дверь открыли, не повредив машину.
А такое возможно, когда ловят частоту ключа автомобиля. Больше ничего из машины не унесли.
Сейчас я подаю заявление в полиции, но, по меньшей мере, странно, что в центре города при наличии стольких камер происходит подобное. Выводы тут четкие: на мой взгляд, все это не случайно. Остальное – увидим», – написал он.
Комментируя случившееся, политолог Сурен Суренянц написал:
«Думаю, комментарии излишни. Такое возможно только в «оазисе демократии», который отождествляется с неким безграмотным фюрером».