Փոսն ընկած տրոլեյբուսը չի վնասվել
«Տերյան-Կորյուն փողոցների  խաչմերուկում այսօր  համայնքային ենթակայությամբ գործող տրոլեյբուսը հայտնվել էր շինարարի կողմից փողոցը լայնակի հատած խրամուղում»,-հայտնում է Երևանի քաղաքապետի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը։
Նրա խոսքով, Երևանի ավագանու 2023 թվականի դեկտեմբերի 26-ի նիստի  որոշմամբ, մեջբերում  (փողոցների երթևեկելի հատվածի լայնակի հատումների դեպքում պարտադիր ամբողջությամբ վերականգնել և նախկին տեսքի բերել քանդված հատվածը:
Բացառել ցանկացած տևողությամբ ժամանակահատվածում չվերականգնված հատվածի առկայությունը՝ երթևեկի ժամանակ):
«Հետևաբար, շինարարը կտուգանվի ավագանու որոշման  համապատասխան դրույթը չպահելու հիմքով: Տեղեկացնեմ  նաև, որ տրոլեյբուսը չի վնասվել, և այժմ էլ շահագործվում է երթուղիներից մեկում»,-նշում է նա։

В Ереване троллейбус оказался в канаве
Сегодня на пересечении улиц Терьяна и Корюна в Ереване подведомственный мэрии троллейбус оказался в канаве, вырытой строителем поперек улицы, сообщил пресс-секретарь мэра армянской столицы Айк Костанян.
Он процитировал принятое на заседаниии Совета старейшин Еревана 26 декабря 2023 года решение, согласно которому нужно исключать наличие невосстановленного участка на дороге во время движения.
«Поэтому строитель будет оштрафован на основании неисполнения соответствующего пункта решения Совета. Также хочу сообщить, что троллейбус не был поврежден и продолжает эксплуатироваться на одном из маршрутов», – указал он.