Բաբկեն Պիպոյան. Ուզու՞մ եք բան փոխվի, գտեք ձև մարդկանց «ղումարից» կտրելու
«Իրականություն, որը երկրորդվում է․ այնինչ մեկնարկի համար պետք է հնարավորինս ճշգրիտ իմանալ, թե ինչի հետ գործ ունես։ Բժիշկը՝ նախքան բուժում նշանակելը, արհեստավորը՝ նախքան մեքենան վերանորոգելը, պետք է ճիշտ ախտորոշի խնդիրը։ Նույնն է ամեն տեղ։
Խաղամոլությունը հիվանդություն է, երբևէ տեսե՞լ եք մարդու, ով թղթախաղով կամ այլ խաղով մեծ գումար է պարտվել, տեսե՞լ եք այն ազարտը, որը տիրում է խաղասեղանի շուրջ, անգամ եթե ու խաղը մեծ գումարների վրա չէ։ Այս վիճակագրությունն ուղիղ ապացուցում է, որ մենք պարզապես չենք ուզում գիտակցել, թե ինչ իրականության հետ գործ ունենք։ «Ղումարի» մեջ խրված մարդուն այս կյանքում ոչինչ հետաքրքիր չէ, բացի իր խաղը։ Սոցիալական ցանցեր, քաղաքական գրառումներ, մեկնաբանություններ ու հաղորդումներ․․․
Վիճակագրությունը վկայում է․ հասարակությունը բառացիորեն տառապում է «ղումարի» ձեռքը։
Հավաստիացնում եմ, խաղամոլը 4 գյուղ չէ, սեփական բնակարանն էլ պատրաստ է կորցնել խաղամոլության հետևանքով առաջացած խնդիրները լուծելու համար։ Նայեք վիճակագրությունը․ նույն ֆեյսբուքն ու յութուբը միայն 6-րդ  և 7-րդ տեղերում են։ Ուզու՞մ եք բան փոխվի, գտեք ձև մարդկանց «ղումարից» կտրելու»։

Бабкен Пипоян: Хотите что-то изменить, найдите способ, как избавить людей от игровой зависимости
Председатель общественной организации «Информированный и защищенный потребитель» Бабкен Пипоян, коснувшись рейтинга популярных в Армении веб-сайтов, написал:
«Реальность, которая отодвигается на второй план. Между тем, на старте нужно максимально точно знать, с чем имеешь дело. Врач перед тем, как начать лечение, мастер перед тем, как начать ремонт машины, должны правильно диагностировать проблему. И так повсюду.
Азартные игры – это болезнь, видели ли вы когда-нибудь человека, проигравшего большие суммы в карточной или другой игре, видели ли вы азарт, который царит за игорным столом, даже если игра не на большие деньги?
Эта статистика прямо доказывает, что мы просто не хотим осознавать, с какой реальностью мы имеем дело. Человека, погрязшего в азартных играх, ничего в этой жизни не интересует, кроме игры. Ничего: ни социальные сети, ни политические посты, комментарии и передачи...
Статистика свидетельствует: общество буквально страдает из-за азартных игр.
Уверяю вас, лудоман готов потерять собственное жилье – не то, что 4 села.
Посмотрите статистику: те же Facebook и YouTube в этом рейтинге находятся только на 6 и 7 местах. Хотите что-то изменить, найдите способ, как избавить людей от игровой зависимости».