Մինչև Փաշինյանի ամառանոց թուրքը գալու է, գալու է հասնի Կոնդ. Շարմազանով
«Չորս գյուղերը տալու է, մինչև Փաշինյանի ամառանոց թուրքը գալու է, մինչև Կոնդ։ Գալու է՝ պահանջներ դնի։ Թուրքի պահանջները երբեք չեն ավարտվելու»,-հայտարարել է ՀՀԿ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Aysor.am-ի «Հարցեր կան» հաղորդաշարին տված հարցազրույցում։
Նա ընդգծել է՝ պետությունը պաշտպանության կարիք ունի, ոչ թե զիջումների, իսկ առհասարկ բանակցություններ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև չկան, թշնամին ինչ ասում է՝ Հայաստանի իշխանությունը համաձայնում է։
«Հայկական կողմից առաջադրված որևէ կետ Ադրբեջանը արե՞լ է։ Կա՞։ Կոխեք էս քոռ աչքս։ Ժողովուրդ ջան, բարի գալուստ Էրմենիստան, դա՞ եք ցանկացել: Պտիչկա եք չէ՞ դրել։ Ո՞չ, ուրեմն դուրս եկեք փողոց: Նախկիններին չե՞ք ուզում, ոչ նախկիններն են միտինգ անում։ Գնացեք, ցանկացած ազգային ուժի կողքը կանգնեք»,-ասել է նա։

Эдуард Шармазанов: Государство нуждается в защите, а не в уступках врагу
«Если Пашинян сдаст Азербайджану 4 требуемых им села – турок доберется до правительственных дач в Ереване, до Конда. Требования турок никогда не закончатся», – заявил в эфире программы «Есть вопросы» Aysor.am представитель Исполнительного органа Республиканской партии (РПА), бывший вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов.
Эдуард Шармазанов подчеркнул: государство нуждается в защите, а не в уступках врагу, переговоров же, как таковых, между Ереваном и Баку не ведется, власти Армении соглашаются на любые требования врага.
«Выполнил ли Азербайджан до сих пор хоть один предложенный армянской стороной пункт? Есть такой пункт? Если есть, покажите. Голосовавшие на выборах за Пашиняна, вы этого хотели? Нет? Тогда выходите на улицы. Вы выступали против прежних властей? Так, не они проводят митинги. Идите, встаньте рядом с любой национальной силой»,– сказал он.