Ինչ է անելու Մխիթարյանը կարիերան ավարտելուց հետո
Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ, Միլանի «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մարզական կարիերան ավարտելուց մարզիչ դառնալու ցանկություն չունի։  Նա այդ մասին հայտարարել է «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ակումբային յութուբյան ալիքի FROG TALKS շարքի եթերում։
«Ես արդեն բավական ժամանակ եմ անցկացրել խաղադաշտում։ Մարզչական աշխատանքը շատ ավելի շատ ժամանակ է պահանջում, ինչպես նաև վերլուծություն, քննարկումներ ֆուտբոլիստների հետ։ Այնպես որ, ես դա չեմ ուզում: Գուցե մարզական տնօրեն»,-ասել է 35-ամյա հայ կիսապաշտպանը։
Նա նշել է, որ ուզում է ավելի շատ ժամանակ անցկացնել ընտանիքի հետ, սովորել նոր բաներ, օրինակ՝ ճաշ պատրաստել:
Հ.Մխիթարյանն ասել է, որ կարիերային ավարտից հետո կմնամ Միլանում այնքան ժամանակ, մինչև տղան մեծանա և որոշի՝ ուզո՞ւմ է ֆուտբոլ խաղալ, թե՞ ոչ. «Եթե ​​նա ցանկանա ֆուտբոլիստ դառնալ, ապա մենք կմնանք Միլանում, իսկ եթե ոչ, ապա կվերադառնանք Հայաստան»։

Mkhitaryan reveals plans after retirement
Mkhitaryan was a guest of Andrea Ranocchia in the latest episode of Frog Talks, the video podcast where the former defender interviews Inter players.
"I have already spent plenty of time on the pitch. Coaching requires much more time, as well as analysis and discussions with football players. So I don't want that. Maybe I will opt for sports director," said the 35-year-old Armenian midfielder.
Mkhitaryan has also revealed that he speaks five languages, including Armenian, Russian, English, French and Italian.
"Off the pitch, I enjoy playing chess: it gives me the opportunity to think, to understand how to move and where to go, trying to anticipate the opponent's future moves," he said.