Ստորագրվել է Հայաստան-Իտալիա ռազմական համագործակցության տարեկան ծրագիրը
«Մարտի 19-20-ը Հռոմում տեղի են ունեցել Հայաստան-Իտալիա պաշտպանական խորհրդակցություններ։ Հայկական պատվիրակությունը գլխավորել է ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը։
Խորհրդակցությունների ընթացքում ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունն Իտալիայի պաշտպանության նախարարի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ, պաշտպանական քաղաքականության պետ, գեներալ-մայոր Էնրիկո Բարդուանիի և ԳՇ միջազգային համագործակցության բաժնի պետ, գնդապետ Մատտիա Զուզզիի հետ քննարկել է պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Իտալիա համագործակցության ընթացքն ու զարգացման հեռանկարները։
Լևոն Այվազյանը ներկայացրել է Հայաստանի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակը և զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումները։
Խորհրդակցությունների ավարտին ստորագրվել է Հայաստան-Իտալիա ռազմական համագործակցության տարեկան ծրագիրը, ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ»։

From 19 to 20 March, the Armenia-Italy defense consultations were held in Rome with the participation of the delegation led by the head of the Defence Policy and International Cooperation Department of the Armenian Defense Ministry, Levon Ayvazyan, the ministry reported.
"Throughout the consultations, the delegation of the Ministry of Defense has discussed with the Deputy Chief of Cabinet of the Minister of Defence of Italy and Defense Policy Director, Major General Enrico Barduani, and the Head of the International Cooperation Branch of the Italian General Staff, Colonel Mattia Zuzzi, the current status of the of Armenia-Italy defense cooperation and prospects of its development," it said in a statement.
During the discussion, Ayvazyan introduced the security situation around Armenia and the ongoing reforms of the Armed Forces.
The consultations culminated in the signing of the annual program of Armenia-Italy military cooperation, and several agreements were reached.