Չարլզ III-ն ասել է՝ հպարտ է Քեյթ Միդլթոնի քաջությամբ
Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Չարլզ III-ը հայտարարել է, որ հպարտանում է Ուելսի դքսուհի Քեյթ Միդլթոնով, ով հայտարարել է, որ քաղցկեղ ունի։ Այս մասին գրում է Guardian թերթը՝ վկայակոչելով Բուքինգհեմյան պալատի ներկայացուցչին։
Քեյթ Միդլթոնը ուրբաթ օրը հայտարարել է, որ վիրահատությունից հետո քաղցկեղ է ախտորոշել իր մոտ և քիմիաթերապիա է անցնում։
«Թագավոր Չարլզ III-ը շատ հպարտ է Քեյթով և նրա քաջությամբ՝ հանդես գալու համար», - ասել է Բուքինգհեմյան պալատի ներկայացուցիչը:
Նշվում է, որ թագավոր Չարլզ III-ը և նրա կինը՝ թագուհի Կամիլան, «այս դժվարին ժամանակաշրջանում կշարունակեն աջակցություն և սեր ցուցաբերել ողջ ընտանիքին»։
Հունվարի 17-ին հայտարարել էր, որ Միդլթոնը որովայնի վիրահատության է ենթարկվել։ Ռիա նովոստին նշում է, որ վիրահատական միջամտության պատճառները չեն նշվել այն պատճառաբանությամբ, որ Քեյթը ցանկանում է, որ իր «անձնական բժշկական տվյալները գաղտնի մնան»:

Карл III заявил, что гордится мужеством Кейт Миддлтон, объявившей о своем раке
Король Великобритании Карл III заявил, что гордится принцессой Уэльской Кейт Миддлтон, которая сообщила о заболевании раком, сообщает газета Guardian со ссылкой на представителя Букингемского дворца.
Как напоминает РИА Новости, принцесса Уэльская Кейт Миддллтон в пятницу сообщила, что в результате операции у нее обнаружили рак, она проходит курс химиотерапии.
"Король Карл III очень гордится Кейт и её мужеством, с которым она выступила", - говорится в сообщении издания со ссылкой на представителя Букингемского дворца.
Как отмечает издание, король Карл III и его супруга королева Камилла "будут продолжать оказывать поддержку и любовь всей семье в это трудное время".
Кенсингтонский дворец сообщил 17 января, что Миддлтон перенесла плановую операцию на брюшной полости. Причины оперативного вмешательства не указывались, в тексте уточнялось, что принцесса Уэльская пожелала, чтобы ее "личная медицинская информация оставалась конфиденциальной".