Եթե որևէ խնդիր լինի, դրա մասին կտեղեկացնենք. Արման Սարգասյանը՝ սահմանին կուտակումների մասին
«Եթե որևէ խնդիր լինի, դրա մասին կտեղեկացնենք։ Խնդրում եմ հետևել պաշտոնական տեղեկատվությանը»,- ԱԺ-ի միջանցքում հայտարարեց պաշտպանության փոխնախարար Արման Սարգասյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք Տավուշի մարզու ուղղությամբ կուտակումներ կան, թե ոչ:
Լրագրողների հարցրեցին, թե արդյոք կա Տավուշի մարզի 4 գյուղերի հետ կապված վերջնական որոշում։
«Ամեն ինչի մասին խոսվում է, բաց, թափանցիկ հանրությունը քննարկում է, լրատվության, վերլուծությունների և տեսակետներ հայտնելու պակաս որևէ մեկը չունի»,- ասաց փոխնախարարը:
Նա հավաստիացրեց, որ իշխանությունները որևէ մտահոգիչ քայլ չեն անում և հրաժարվեց պատասխանել մյուս հարցերին։

Замглавы Минобороны Армении: «Если возникнут какие-либо проблемы – мы сообщим»
«Если возникнут какие-либо проблемы – мы сообщим. Прошу следить за официальной информацией», – сказал сегодня, 25 марта, в беседе с журналистами в Национальном Собрании Армении заместитель министра обороны Арман Саркисян в ответ на вопрос о том, есть ли скопления ВС Азербайджана в направлении Тавушской области РА.
На вопрос, принято ли окончательное решение в отношении 4 сел Тавуша, он ответил: «Обо всем говорится открыто, общественность обсуждает все открыто, прозрачно, ни у кого нет недостатка в информации, анализе и выражении мнений».
Он заверил, что власти не предпринимают каких-либо вызывающих тревогу шагов, и отказался отвечать на другие вопросы.