ՀՀ նախագահի պաշտոնական էջից հեռացվել է «Արցախի Հանրապետություն» բաժինը. Պատգամավորի ահազանգը
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, դաշնակցական գործիչ Արթուր Խաչատրյանն ահազանգում է՝ Հայաստանի նախագահի պաշտոնական էջից հանել են «Արցախի Հանրապետություն» բաժինը։
«Ադրբեջանի հերթական պահանջը
ՀՀ պետական կառավարման մարմիններից սկսում են անհետանալ Արցախի մասին հիշատակումները։ Մամուլում արդեն գրվել է, որ կայքի «թարմացման» պատճառով արտգործնախարարության պաշտոնական կայքից հեռացվել է (ասում են՝ ժամանակավորապես) Արցախի բաժինը։ Արցախյան հերոսամարտի բաժինը, նույն պատճառաբանությամբ, չկա նաև պաշտպանության նախարարության կայքում․․․
Արցախի բաժինը հեռացվել է նաև նախագահի (այո, այո Հայաստանում նման պաշտոն ու այդ պաշտոնը զբաղեցնող մարդ էլ կա) կայքից։ Պարզվում է, նախագահի կայքի բովանդակությունն էլ են որոշել «լրամշակել» և, չեն զլացել սկսել հենց Արցախից։
Մոտս այն հստակ համոզմունքն է ձևավորվել, որ այս իշխանություններին «լրամշակելացավով» վարակել են ադրբեջանցիները։ Տեսնենք ե՞րբ կբուժվեն»,-գրել է նա ու կից հրապարակել իր նամակն ու նամակի պատասխան գրությունը։

Opposition Hayastan faction MP Artur Khachatryan warns that the "Republic of Artsakh" section has been removed from the Armenian president’s official website in compliance with Azerbaijan’s demand.
“References to Artsakh are starting to disappear from the websites of Armenia’s state agencies. Media reports have already revealed that following the website “update”, the Artsakh section has been removed from the official website of the Armenian Foreign Ministry (temporarily, they say). For the same reason, the section on the Artsakh Liberation War is missing from the Defense Ministry website,” he wrote on Facebook on Tuesday.
“The Artsakh section has also been deleted from the president’s website (yes, Armenia has such a post and a person holding it). It turns out that they also decided to "update" the presidential website and did not hesitate to start it with Artsakh,” the MP said.