Ադրբեջանի սամբոյի հավաքականը հրաժարվել է գալ Երևան
Ադրբեջանի հավաքականը չի մասնակցի Երևանում կայանալիք սամբոյի աշխարհի գավաթի խաղարկությանը։ Այս մասին  հայտնել է Ադրբեջանի սամբոյի ֆեդերացիայի պաշտոնական ներկայացուցիչ Յաղուբ Աբդուլլաևը։
Ըստ նրա, մրցույթին մասնակցելուց հրաժարվելու հիմնական պատճառը երկու երկրների միջև լարվածությունն է։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 4-5-ը Երևանում կացնակցվի սամբոյի աշխարհի գավաթի խաղարկություն:
Այսօր կայացած ասուլիսում Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Միքայել Հայրապետյանը հայտարարեց, որ Երևանում կայանալիք աշխարհի գավաթի խաղարկությանը դեռևս մասնակցության հայտ չեն ներկայացրել Ադրբեջանի և Թուրքիայի թիմերը:
Ապրիլի 2-ից սկսած միջազգային ֆեդերացիայի ներկայացուցիչները կժամանեն Երևան: Գավաթի խաղարկությանն, ընդհանուր առմամբ, կմասնակցի 17 երկրի մոտ 300 մարզիկ:

Azerbaijan's national team will not participate in the Sambo World Cup to be held in Yerevan, Armenia, Azerbaijani Sambo Federation official Yagub Abdullayev said on Wednesday.
He cited the tensions between the two countries as the main reason behind the team’s rejection of the competition.
At a news conference in Yerevan earlier on Wednesday, Armenian Sambo Federation President Mikayel Hayrapetyan announced that Azerbaijan and Turkey had not yet applied to take part in the World Cup.
The 2024 Sambo World Cup will be held in Yerevan from 4-5 April, bringing together around 300 athletes from 17 countries.