«Այս պահին ոստիկանությունը խուզարկություն է իրականացնում Բևեռի խորհրդի անդամ Ժիրայր Սէֆիլյանի բնակարանում»։ Այս մասին հայտնում են Ազգային-ժողովրդավարական Բևեռի մամուլի ծառայությունից։
«Վաղ առավոտից ԱԱԾ-ն, ոստիկանությունը, համատարած խուզարկություն են իրականացնում Բևեռի խորհրդի անդամների, աջակիցների, համակիրների բնակարաններում, Բևեռի գրասենյակներում»,-նշում են Բևեռից։
Նույն աղբյուրի համաձայն, խուզարկություն է ընթանում Կարո Եղնուկյանի, Աշոտ Պետրոսյանի, Վահագն Ավագյանի, Արա Պապյանի բնակարաններում։
Հիշեցնենք, որ ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի վրա հարձակումից հետո հարուցված վարույթի շրջանակում ՔԿ-ն հայտարարեց՝ դատարանների թույլտվությամբ և ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության և ՀՀ ոստիկանության օժանդակությամբ ոստիկանության շենքի վրա հարձակում կատարած անձանց և նրանց հետ առնչություն ունեցող մի շարք այլ անձանց բնակության վայրերում, ինչպես նաև որպես «Ազգային ժողովրդավարական բևեռ» կազմակերպության գրասենյակ ծառայող տարածքում կատարվել են երկու տասնյակից ավել խուզարկություններ։
Կատարված խուզարկությունների արդյունքում հայտնաբերվել և վերցվել են քննության համար հետաքրքրություն ներկայացնող փաստաթղթեր և առարկաներ, այդ թվում զենք, զինամթերք, պլաններ, սխեմաներ, թմրամիջոցի նմանվող զանգվածներ և այլն:
Մասնավորապես նշված կազմակերպության գրասենյակ հանդիսացող տարածքից հայտնաբերվել են 2 մարտական նռնակ և քննության համար հետաքրքրություն ներկայացնող բազմաթիվ փաստաթղթեր ու առարկաներ։

В Армении силовики проводят обыски в квартире Жирайра Сефиляна и других членов НДП
«В эти минуты Полиция проводит обыск в квартире члена Совета «Национально-демократического полюса» (НДП) Жирайра Сефиляна. Об этом сообщила пресс-служба НДП.
С раннего утра представители СНБ, Полиции проводят повсеместно обыски в квартирах членов совета «Национально-демократического полюса», его сторонников, а также в офисах НДП.
По данным того же источника, обыски проводятся в квартирах Каро Егнукяна, Ашота Петросяна, Ваагна Авагяна, Ара Папяна.
Напомним, 24 марта трое вооруженных гранатой мужчин попытались прорваться в здание отделения полиции Нор Норка в Ереване. Двое из них подорвались на собственной гранате, получили ранения и были доставлены в медцентр. Один нападавший оставался в здании, но позднее был обезврежен и задержан. По данному факту инициировано уголовное производство по части 1 статьи 308 УК РА (терроризм).
В рамках производства, как сообщила ранее пресс-служба СК, было проведено более двух десятков обысков в домах лиц, совершивших нападение на полицейский отдел Нор Норка, и людей, связанных с ними, а также на территории, где расположен офис НДП.
В результате обысков обнаружены представляющие интерес для следствия документы и предметы, в том числе оружие, боеприпасы, планы, схемы, похожее на наркотик вещество и др., сообщила пресс-служба СК.