Բայդենը Թրամփին «ծեր» է անվանել քաղաքական գործունեության համար
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը, ով ներկայումս 81 տարեկան է, երկրի գալիք նախագահական ընտրություններում իր 77-ամյա մրցակից Դոնալդ Թրամփին անվանել է ոչ պիտանի պետության ղեկավարի պաշտոնում իր տարիքի պատճառով։ Այս մասին գրում է МИР 24-ը։
«Թրամփը մի փոքր ծեր է և ֆորմայից մեջ չէ», - ասել է Սպիտակ տան ղեկավարը Նյու Յորքում նախընտրական միջոցառման ժամանակ:
Ամերիկայի ներկայիս նախագահը վստահ է, որ ընտրությունները կարող են շրջադարձային դառնալ երկրի պատմության մեջ։ Բայդենը նշել է, որ ԱՄՆ-ի առաջիկա տարիների քաղաքական կուրսը կախված կլինի դրանց արդյունքներից։

Байден назвал Трампа «староватым» для политической деятельности
Президент США Джо Байден, возраст которого в настоящий момент составляет 81 год, назвал своего 77-летнего соперника на предстоящих президентских выборах страны Дональда Трампа непригодным для должности главы государства из-за возраста. Об этом пишет МИР 24
«Трамп немного староват и не в форме», – указал глава Белого дома на предвыборном мероприятии в Нью-Йорке.
Действующий президент Америки уверен, что выборы могут стать переломным моментом в истории государства. От их итогов, как подчеркнул Байден, будет зависеть политический курс США на ближайшие годы.