Ադրբեջանը կրակել է Կութի և Տեղի հայկական դիրքերի ուղղությամբ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե իբր ապրիլի 1-ին` ժամը 22։00-ից 22։10-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
«Միևնույն ժամանակ հայտնում ենք, որ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները ապրիլի 1-ին՝ ժամը 22:00-ին, Կութի (Գեղարքունիքի մարզ), ապրիլի 2-ին՝ ժամը  00:40-ին, Տեղի (Սյունիքի մարզ) հատվածում կրակ են բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրության մեջ նշված ուղղություններում խախտումներ չեն արձանագրվել»- նշում են ՊՆ-ից։

The Armenian Defense Ministry on Tuesday denied Azerbaijan's allegations that the Armenian military fired at its positions in the southwestern part of the border late on Monday evening.
At the same time, the ministry said that the Azerbaijani armed forces opened fire on Armenian combat positions on April 1 at 10pm in Kut (Gegharkunik Province) and on April 2 at 12:40am in Tegh (Syunik Province).
"No violations were recorded in the directions mentioned in the statement by the Azerbaijani Ministry of Defense," the statement added.