Սա Նիկոլ Փաշինյանի գրանցած պատմական ամենացածր ցուցանիշն է. Արամ Նավասարդյանը
«GALLUP International Association»-ի կողմից անցկացրած հարցման մասնակիցների 75%-ը բացասական է գնահատել Նիկոլ Փաշինյանի աշխատանքը և միայն 8%-ն է դրական գնահատական տվել։ Ասուլիսում այս մասին հայտարարեց «GALLUP International Association»-ի Հայաստանում լիիրավ անդամ Էմ Փի ՋԻ ՍՊԸ տնօրեն Արամ Նավասարդյանը։
«Եթե 2023 թվականի հունվարին քաղաքացիների 13,8 տոկոսը և մարտին 16,2 տոկոսը նշել են, որ լիովին դրական են գնահատում, ապա անգամ այդ ցածր ցուցանիշը հիմա կիսվել է, և միայն 8 տոկոսն է լիովին դրական վերաբերվում Փաշինյանի աշխատանքին։
Քաղաքացիների գրեթե 20 տոկոսը նշել են, որ ավելի շուտ բացասական են գնահատում և 47,1 տոկոսն ընդհանրապես բացասական են գնահատում նրա աշխատանքը»,-նշեց նա։
Ա. Նավասարդյանի խոսքով, սա շատ խոսուն պատկեր է ու այս ցուցանիշն աննախադեպ է։
«Սա Նիկոլ Փաշինյանի գրանցած պատմական ամենացածր ցուցանիշն է։ Անգամ, իր կողմից ասված նախկինները այսպիսի ցածր ցուցանիշներ երբեք չեն գրանցել։ Վստահ եմ, որ այս ցուցանիշները շատ համեմատական են իրենց մոտ եղած ցուցանիշների հետ»,- ասաց Նավասարդյանը։

Gallup International Association: Рейтинг Никола Пашиняна упал до исторического минимума, составив в марте 8%
16:27 03/04/2024
Рейтинг Никола Пашиняна упал до исторического минимума, составив в марте 8%, свидетельствуют данные опроса представительства социологической службы Gallup International Association в Армении.
«Если в январе 2023 года деятельность Пашиняна положительно оценили 13,8% респондентов, а в марте – 16,2%, то в марте 2024 года только 8% опрошенных положительно оценили его деятельность, а 75% – отрицательно», – представил данные опроса на пресс-конференции 3 апреля глава представительства Gallup International Арам Навасардян.
«Почти 20% респондентов ответили, что оценивают работу Пашиняна скорее  отрицательно, а 47,1% – абсолютно отрицательно», – отметил он.
По словам Навасардяна, это весьма наглядная картина, такой показатель – беспрецедентный.
«Рейтинг Никола Пашиняна упал до исторического минимума. Даже так часто упоминаемые  им бывшие (прежние власти Армении. – Ред.) никогда не фиксировали таких низких показателей», – сказал Навасардян.
Социологический опрос проводился 27-29 марта, в нем принял участие 1101 человек. Погрешность составляет 3%.