Ստամբուլում շենքի հրդեհի պատճառով 9 մարդ է ձերբակալվել
Ստամբուլի կենտրոնում բռնկված խոշոր հրդեհի հետ կապված ձերբակալվածների թիվը հասել է 9-ի՝ ներառյալ գիշերային ակումբի սեփականատերերն ու պատասխանատու մենեջերը, որտեղ վերանորոգման աշխատանքներ էին ընթանում։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն հատնում է, որ չորեքշաբթի գրել է Star թերթը։
Ստամբուլի կենտրոնում՝ Շիշլի թաղամասում, 16 հարկանի շենքի առաջին հարկում գտնվող գիշերային ակումբում հրդեհ է բռնկվել երբ ակումբում վերանորոգման աշխատանքներ էին ընթանում։ Գրանցվել է մահվան 29 դեպք։ Ստամբուլում ՌԴ գլխավոր հյուպատոսությունը հայտարարել է, որ վիրավոր ռուսների մասին տեղեկություն չի ստացել։
«Բեշիքթաշի գիշերային ակումբում բռնկված հրդեհի առնչությամբ, որտեղ 29 մարդ է զոհվել, բերման են ենթարկվել ընդհանուր առմամբ 9 կասկածյալներ, այդ թվում սեփականատերերը և պատասխանատու մենեջերը»,-գրում է պարբերականը։

После пожара в Стамбуле, где погибли 29 человек, есть задержанные
Число задержанных по делу о крупном пожаре в центре Стамбула выросло до девяти, среди них владельцы и ответственный менеджер ночного клуба, где шел ремонт, пишет в среду газета Star.
Как пишет РИА Новости, огонь охватил ночной клуб на первом этаже 16-этажного дома в районе Шишли в центре Стамбула, в клубе шел ремонт. Сообщалось о 29 погибших. Администрация президента Турции заявила, что Тайип Эрдоган позвонил министру внутренних дел Али Ерликая и выяснил детали происшествия. Генконсульство РФ в Стамбуле заявило, что не получало информации о пострадавших россиянах.
"В общей сложности 9 подозреваемых, включая владельцев и ответственного менеджера, были задержаны в связи с пожаром в ночном клубе в (районе Стамбула – ред.) Бешикташе, где погибли 29 человек", - пишет издание.