Էլեն Ասատրյանն ընտրվել է Գլենդեյլի քաղաքապետ
ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Գլենդեյլ քաղաքում տեղի ունեցած քաղաքային խորհրդի ընտրությունների արդյունքներով  քաղաքապետ է ընտրվել Էլեն Ասատրյանը։ Այս մասին ասվում է «Արևելյան շրջանի առաջադեմ դեմոկրատներ»-ի (EAPD) կողմից տարածված հաղորդագրության մեջ:
Ասատրյանն առաջին կին թեկնածուն է, ով 2022 թվականին ստացել է քաղաքային խորհրդի ամենաշատ ձայները: Նա այժմ դառնում է Գլենդելի քաղաքապետի պաշտոնը զբաղեցրած առաջին ամերիկահայ կինը:
«Ոչ մի կարևոր բան հեշտությամբ չի ստացվում: Այս հաղթանակը թիմային աշխատանք և համառություն էր պահանջում։ Շնորհակալություն ենք հայտնում խորհրդի անդամներ Արդի Քասախյանին և պաշտոնաթող քաղաքապետ Դեն Բրոտմանին՝ ճիշտ վարվելու համար»,- ասված է հայտարարության մեջ:

Элен Асатрян стала мэром Глендейла
Элен Асатрян избрана на пост мэра Глендейла (город на западе США, штат Калифорния; северный пригород Лос-Анджелеса) по итогам выборов в горсовет. Об этом говорится в сообщении организации EAPD («Прогрессивные демократы Восточного региона»).
Асатрян – первая женщина-кандидат, получившая наибольшее количество голосов в Городском совете в 2022 г. Теперь она стала первой американкой армянского происхождения, занявшей пост мэра Глендейла.
«Все, что важно, не дается легко. Эта победа потребовала командной работы и упорства. Мы благодарим членов совета Арди Касахяна и уходящего мэра Дэна Бротмана за правильные поступки», – говорится в сообщении.