Անհամաչափ ուժի կիրառման առնչությամբ եթե դիմել ենք իրավասու մարմիններին, նաշանակում է կասկած ենք տեսել. Մանասյանը՝ Սաղաթելյանի և Սամսոնյանի կալանավորման մասին
«Անմիջապես թե՛ կադրերը տեսնելուց հետո, թե/ ընդհանուր տեղեկատվությունը տարածվելուց հետո մենք այցելել ենք տվյալ անձանց և դրա համատեքստում մենք ևս առնվազը կասծկած ունեցել ենք, նկատի ունենալով այն, որ դիմել ենք իրավասու մարմիններին և մարդու իրավունքների պաշտպանի տեսանկյունից պարազաբանում ենք պահանջել»,-կառավարության շենքի դիմաց տեղի ունեցած ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ՀՀ ՄԻՊ Անահիտ Մանասյանը՝ պատասխանելով Վազգեն Սաղաթելյանի և Նարեկ Սամսոնյանի կալանավորման մասին հարցին։
Մանասյանը հայտնեց, որ իրավասու մարմիններից պարզաբանումները ստանալուց հետո նոր հնարավորություն կունենան եզրահանգումներ իրականացնել։
«Անհամաչափ ուժի կիրառման առնչությամբ եթե դիմել ենք իրավասու մարմիններին, նաշանակում է կասկած ենք տեսել»,- հայտարարեց Մարդու իրավինքների պաշտպանը։
Նա հավաստիացրեց, որ իր ղեկավարած կառուցի տարեկան զեկույցում հստակ նշված են իրավապահների կողմից անհամաչափ ուժի և բռնության գործադրման դեպքերի մասին։

Ombudswoman seeks clarification over brutal arrest of oppositionists in Yerevan
Armenian Human Rights Defender Anahit Manasyan seeks clarification from law-enforcement authorities over the brutal arrest of opposition activists Narek Samsonyan and Vazgen Saghatelyan in Yerevan in March.
"Immediately after the dissemination of their detention footage and reports, we visited these persons. In this context, we had at least suspicions and asked the competent authorities for clarification," she told reporters on Thursday in response to a question about the legality of their detention.
"We have requested clarification from the competent authorities and will make conclusions after receiving a response," the ombudswoman said, stressing her office suspected the use of excessive force by law-enforcement officers.
Manasyan assured that the annual report of the ombudsperson's office reflected on the use of excessive force and violence by law enforcers.